Gurultu ile rahatlatin 333 l - Gaz sancısını azaltmak için 5 öneri
Gürültü ile rahatlatın

Titreşim yapan ev aletlerinin (çamaşır makinesi, saç kurutma makinesi, aspiratör, elektrikli süpürge) gürültüsü genelde rahatlatıcıdır.


Araba ile gezintiye cikin 334 l - Gaz sancısını azaltmak için 5 öneri
Araba ile gezintiye çıkın

Genelde bebekler araba ile gezdirildiklerinde (motorlu taşıt, puset değil) biraz önce şiddetle ağlayan bebek kendisi değilmiş gibi hemen rahatlar ve uykuya dalar.

Ninni soyleyin 335 l - Gaz sancısını azaltmak için 5 öneri
Ninni söyleyin

Kollar hafif öne kavuşturulmuş biçimde ve karın taşıyan kişiye bakacak şekilde kucaklamak ve yumuşak ses tonu ile konuşarak ya da ninni söyleyerek dolaştırmak da faydalı olabilir. Yine piyasada bu amaçla hazırlanmış müzikler de dinletilebilir.

Masaj yapin 336 l - Gaz sancısını azaltmak için 5 öneri
Masaj yapın

Karın üzerine konulan ılık havlu, karın ve sırt üzerine yapılacak masaj ve bacakların karına doğru bükülmesi şeklindeki ufak ritmik hareketler de yardımcı olabilir.

Diyetinize dikkat edin 337 l - Gaz sancısını azaltmak için 5 öneri
Diyetinize dikkat edin

Emziren annenin diyetinde özellikle inek sütü başta olmak üzere soya, yumurta akı, fındık-fıstık, kakao, çikolata gibi alerjiye neden olabilecek besinler ve çay, kahve, sigara, alkol ve bazı ilaçlar gibi uyarıcılar sorgulanmalı, bu gıdaların ve gaz yapma potansiyeli yüksek portakal suyu, kuru baklagiller, lahana, Brüksel Lahanası gibi gıdaların tüketilmemesi önerilmelidir.