Çocuklarınız sizi daima gözlerler!

Ve sizin yaptıklarınızdan en az derslerden öğrendikleri kadar çok şey öğrenirler. Bu yaptıklarınızla söylediklerinizin örtüşmesi gerektiği anlamına gelir, aksi halde ne demek istediğiniz konusunda kuşkuya kapılırlar.

Araştırmalar göstermektedir ki çocuklar ebeveynlerinin davranışlarını taklit ederler ve yetişkinliklerinde de bunu sürdürürler. Eğer çocuğunuz sizin sağlıklı beslendiğinizi, aktif olduğunuzu ve sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olduğunuzu gözlerse büyük olasılıkla olumlu bir örnek olarak sizi izleyecektir.

Ancak sizin egzersizden kaçınmak, kahvaltıyı atlamak, alkol, sigara ve ialç kullanımı konusunda aşırıya kaçmak gibi sağlıklı olmayan davranışlarınızı gözlerse büyük olasılıkla aynı kötü alışkanlıkları benimseyecektir.

Kendi yaşam tarzınızı olumlu yönde nasıl geliştirebileceğinizi bulmak isterseniz RealAge.com.tr de bulunan RealAge testinden yararlanabilirsiniz. Böylece RealAge’in Gerçek Yaşınızı Gençleştirme Planını® öğrenebilir; sağlıklı alışkanlıklar elde edebilir ve sadece 90 gün içinde yıllarca gençleşebilirsiniz