Süper Lig’in yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk’ün bugün App Store’da, abone veya operatör ayrımı yapmadan tüm iPhone kullanıcılarının faydalanabileceği ücretsiz bir futbol uygulaması yayınlandı. Açıkçası geçtiğimiz yıllarda Digiturk’un çıkardığı iPhone uygulamalarını pek başarılı bulmuyordum. Fakat bu uygulama ile hem tasarım, hem de içerik yönünden gayet başarılı olduğu için paylaşayım istedim.

Digiturk abonesi olsun veya olmasın tüm iPhone sahiplerinin yararlanabildiği LigTV uygulaması, Türkiye’den ve dünyadaki bir çok ligden oldukça doyurucu bilgiler sunuyor. (Uygulamanın çok fazla özelliği olduğu için hepsini tek tek paylaşma imkanım olmadı fakat elimden geldiğince önemli özellikleri aşağıda paylaşmaya çalıştım.)iphoneturkey biz digiturk ligtv 01 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol Cebimizdeiphoneturkey biz digiturk ligtv 02 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol CebimizdeUygulamanın ilk özelliği Süper Lig’den haberler, fikstür, puan durumu gibi önemli bilgileri gayet şık bir arayüzde sunması. Ayrıca uygulamada sadece lig seviyesinde değil, takımlar seviyesinde de detaylı bilgiler bulunuyor.iphoneturkey biz digiturk ligtv 03 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol Cebimizdeiphoneturkey biz digiturk ligtv 04 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol CebimizdeÖrneğin tuttuğumuz bir takımın geçmiş ve gelecek maçlarını, takım kadrosunu, her bir oyuncuya ait istatistikleri detaylı bir şekilde görebiliyoruz.iphoneturkey biz digiturk ligtv 05 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol Cebimizdeiphoneturkey biz digiturk ligtv 06 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol Cebimizde


Tabii uygulamada sadece SporToto Süper Lig bulunmuyor. İtalya, İspanya, İngiltere ve Şampiyonlar Ligi gibi önemli dünya liglerine ait bilgilere de uygulama içinden erişebiliyoruz.iphoneturkey biz digiturk ligtv 07 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol Cebimizdeiphoneturkey biz digiturk ligtv 08 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol CebimizdeUygulamanın en önemli özelliği ise maç sonrası gol ve özet görüntüleri kısa videolar halinde izlemeye imkan vermesi. Fakat bu özellik sadece SporToto SüperLig, İtalya ve İngiltere Ligi için geçerli.iphoneturkey biz digiturk ligtv 09 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol Cebimizdeiphoneturkey biz digiturk ligtv 10 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol CebimizdeMaçlar sırasında değil ama maçlar bittikten sonra gol görüntülerini ve de İtalya, İngilitere liglerinden beşer dakikalık maç özetlerini izleyebiliyoruz.iphoneturkey biz digiturk ligtv 11 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol CebimizdeFakat maalesef maç videolarını 3G/EDGE yani Hücresel Veri bağlantısı üzerinden izleyemiyoruz. Muhtemelen telif haklarından dolayı sadece Wi-Fi üzerinden izlemimiz izin veriliyor.iphoneturkey biz digiturk ligtv 12 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol CebimizdeUygulamada maç anında canlı görüntüler yer almıyor ama öğrendiğim kadarı ile maç anında aşağıdaki ekran görüntülerinde olduğu gibi canlı anlatım ve detay bilgiler yer alıyormuş. Tabii tüm bu bilgilere maç sonrasında da erişilebiliyor.iphoneturkey biz digiturk ligtv 13 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol Cebimizdeiphoneturkey biz digiturk ligtv 14 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol CebimizdeFakat uygulamanın en başarılı ve ilginç bulduğum özelliklerinden biri de Radar ekranı. Bu ekran da maç anında ve sonrasında animasyon şeklinde futbulcuların sağadaki hareketlerini simüle ediyor.iphoneturkey biz digiturk ligtv 15 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol CebimizdeBu ekranda herhangi bir futbolcunun üzerine tıkladığımızda da, ilgili oyuncunun o maça ait performans ve istatistiklerini görebiliyoruz.iphoneturkey biz digiturk ligtv 16 - iPhone Kullanıcılarına Digiturk LigTV Uygulaması ile Futbol CebimizdeDigiturk bu uygulama ile bence bu sefer gayet başarılı bir iş ortaya koymuş. Uygulamayı ücretsiz ve herkes açık yapması da çok güzel olmuş. Aşağıdaki linki kullanarak siz de LigTV uygulamasını indirebilirsiniz.