149437 - Cep telefonlarında bir devrim daha !
LG Mobile’ın ürettiği dijital kameralı cep telefonu Viewty, DivX formatında video çekebilen ilk cep telefonu olma özelliğini taşıyor. Viewty bu özelliğiyle video dosyalarının PC ve internette izlenmesine olanak sağlıyor.

LG Viewty tüketicilerin cep telefonlarında, kalitesi bir video kamera ile kıyaslanabilir, yüksek çözünürlüklü bir görüntü yakalayabilmelerine imkan veriyor. LG Viewty ile çekilen DivX videolar, online video sitelerine kolaylıkla yüklenebiliyor veya DVD oynatıcılar, oyun konsolları ve taşınabilir medya playerlar dahil olmak üzere herhangi bir DivX onaylı elektronik cihazda seyredilebiliyor.

LG Electronics Mobil İletişim Şirketi Başkan Yardımcısı Dr. Skott Ahn, "DivX kayıt özelliğinin Viewty’ye eklenmesi, mevcut medya deneyimini geliştirecek ve kullanıcılarımızın, içeriği internette paylaşmalarına ve yaptıkları çekimi telefonun dışında çok çeşitli cihazlarda izlemelerine imkan verecektir" dedi.

"Hedefimiz tüketicilerin herhangi bir cihazda yüksek kaliteli video deneyiminin keyfine varmalarını kolaylaştırmaktır” diyen DivX CEO’su Kevin Hell ise konuyla ilgili şunları söyledi: "LG Viewty bu deneyimin mükemmel bir örneğidir. 3-inçlik ekranında tüketicilerin video çekmesini ve ardından da yapılan çekimin ya bilgisayara ya da herhangi bir elektronik cihaza aktarılmasını sağlıyor."

Üstün özelliklere sahip profesyonel kamerası olan LG Viewty, 5.0 mega-piksel fotoğraf çekimi, elle odaklama, resim dengeleyici, fotoğraf düzeltimi için el yazısı tanıma, belge görüntüleyici, ses kayıt ve 120 fps 640 x 480 piksel DivX video kodlama işlevlerini içeriyor. DivX onay logosunu taşıyan tüm ürünlerde olduğu gibi LG Viewty de DivX medya deneyimini temin etmek adına sıkı bir test programından geçti.