İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı İBB CepTrafik uygulaması sayesinde, 175 noktadaki trafik kameralarına canlı bağlanabiliyorsunuz ve 280 adet trafik ölçüm dedektörü ile hazırlanan tüm şehrin yol durumunu bir harita üzerinden kolayca takip edebiliyorsunuz. Ayrıca, İstanbul içinde seçilen iki nokta arasındaki tahmini seyahat süresini de bu ücretsiz yazılım sayesinde öğrenebiliyorsunuz. Bunun için, yazılımı destekleyen bir cep telefonunuzun olması yeterli. Kurulumdan sonra kolayca çalıştırıp, GPRS'ten (telefonunuzun kablosuz ağ desteği varsa ücretsiz internetten) faydalanarak bilgileri birkaç saniye içerisinde alabiliyorsunuz.

Bazı Hatırlatmalar!

Cep telefonunuzun bu yazılımla uyumlu olduğunu kontrol etmek için buraya tıklayın.

Uygulama telefonunuzun modeline bağlı olarak, 170kb-200 Kilobyte boyutları arasında. Yoğunluk Haritası'nı kullandığınızda ortalama 1 Kilobyte, kameralarda 20-30 Kilobyte, Seyahat Süresi uygulamasında ise 0,5kb data transferi gerçekleşecektir.

Telefonunuzun kablosuz özelliği varsa, kablosuz olan ortamlarda uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ancak GPRS üzerinden data transferini gerçekleştirdiğinizde, bu işlem -operatörünüze ve tarifenize bağlı olarak- GSM operatörünüz tarafından ücretlendirilecektir.