Nokia, yeni multimedya bilgisayarı Nokia N82’yi iki ayrı kampanya ile piyasaya sürüyor. 5 megapiksel kamera, Xenon Flaş, dahili ve yardımlı GPS (A-GPS) ve Wi-Fi bağlantısına sahip olan Nokia N82, 3 aylık sesli navigasyon sürümü ile birlikte sunuluyor. Kullanıcılar, ayrıca mobil baskı hizmeti veren Nokia XpressPrint servisinin ilk 10 fotoğraf baskısını ücretsiz olarak alabiliyor.


nokia n82 cameraphone - Yeni Nokia N82 hediyeleriyle geliyor

Nokia N82 - Navigasyon
Nokia, 5 megapiksel kamera, Xenon Flaş, dahili ve yardımlı GPS (A-GPS) ve Wi-Fi bağlantısı özelliklerini bir arada sunan multimedya bilgisayarı Nokia N82'yi Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa ülkelerinde iki cazip kampanya ile satışa sunuyor. Dünyanın neresinde olursanız olun yeni yerler keşfetmenize olanak veren Nokia N82, 3 aylık sesli navigasyon ile birlikte sunuluyor. Kullanıcılar, 3 aylık süre bitiminde dilerlerse daha uzun süreli navigasyon servisini satın alabiliyorlar.

n82 - Yeni Nokia N82 hediyeleriyle geliyor

Nokia XpressPrint
Mobil baskı hizmeti veren Nokia XpressPrint servisi ile de, her kullanıcı ilk 10 fotoğraf baskısını ücretsiz olarak alabiliyor. Mobil baskı hizmetine Nokia N82 menüsündeki "Galeri" bölümünden ulaşılabiliyor. Galeri'deki fotoğraflar arasından basılacak olanlar belirleniyor, "baskı siparişi ver" seçeneği kullanılarak, müşteri bilgileri tanımlanıyor, ödeme yöntemi seçilirken hediye çeki kodu (N123) girilerek sipariş veriliyor. Siparişin işleme konmasının ardından, basılan fotoğraflar belirtilen adrese gönderiliyor. Nokia N82 kullanıcıları, bu hizmetten faydalanmak için gereken servis uygulamasını, cihazlarındaki "Yükle!" (Download!) seçeneğinden ya da Nseries web sitesinden ücretsiz olarak indirebiliyorlar.

nokia n82 test - Yeni Nokia N82 hediyeleriyle geliyor

Nokia N82 cep telefonu - 5 megapiksel kamera
5 megapiksel kamera, Xenon Flaş, dahili ve yardımlı GPS (A-GPS) ve Wi-Fi bağlantısı özelliklerini bir arada sunan multimedya bilgisayarı Nokia N82, 3 aylık sesli navigasyon ile birlikte sunuluyor. Nokia N82'deki Carl Zeiss optik destekli 5 megapiksel kamera ile baskı kalitesinde fotoğraflar ve DVD kalitesinde videolar çekilebiliyor. Özellikle loş mekanlarda Xenon flaş çok daha iyi performans sağlıyor. Kameranın çok kısa bir sürede kullanıma hazır hale gelmesi ve aydınlatma destekli otofokus özelliği dikkat çekiyor. İki çekim arasında hızlı geçiş gibi özellikler de sunan Nokia N82 ile anılarınızı ölümsüzleştirmeniz mümkün.

nokia n82 review - Yeni Nokia N82 hediyeleriyle geliyor

N82 Nokia - Hafıza
Nokia N82 ile birlikte sunulan 2GB microSD kartları, 900 adede kadar yüksek çözünürlüklü fotoğrafınızı ya da 84 dakikaya kadar videolarınızı saklama seçeneği sunuyor. Wi-Fi bağlantısı ve tek tuşla yükleme seçenekleri sayesinde Nokia N82 ile, deneyimlerinizi başkalarıyla kolaylıkla paylaşabiliyorsunuz. Bir fotoğraf ya da videoya bakarken, tek tuşla yükleme yapabiliyor, üstelik aynı anda Nokia N82 multimedya bilgisayarınızın diğer işlevlerini kullanmaya devam edebiliyorsunuz.