Turkcell Dün yaptığı açıklamada EvTurkcell isimli tarifesini duyurdu. Bu tarifeyle Türk Telekom'a rakip olmayı hedefleyen Turkcell'in yeni uygulamasını açıklıyoruz.


Turkcell kullanıcıları, EvTurkcell tarifesiyle birlikte aylık 7,5 YTL KDV Dahil ÖİV Hariç sabit ücret ödeyerek dakikası 5 YKr’a tüm yurtiçi sabit hatlarla konuşabilecekler. Sistemin çalışabilmesi için bulunduğunuz yerin sisteme ev olarak tanıtılması ve 8008 aranarak sesli yanıt sistemiyle birlikte hizmetin etkinleştirilmesi gerekiyor. Kontörlü hatta sahipseniz, herhangi bir sabit ücret olmaksızın sabit hatları, etkinleştirme işlemi sonrası dakikası bir kontöre arayabiliyorsunuz.

Öncelikle sesli yanıt sistemiyle yer, yani bağlı bulunduğunuz GSM hücresi tespit ediliyor. Bir kere tanıtılan hücre diğer aramalarda kullanıldığında, bu hat üzerinden yapılan görüşmeler buna göre fiyatlandırılıyor. Bu hizmetten faydalanmak için tek yapılması gereken 8008’i eviniz olarak tanımlamak istediğiniz yerden aramak. Bundan sonra yapılan her aramada aramayı evden yapıp yapmadığınız denetleniyor. Buna göre özel fiyatlandırmalar devreye giriyor.

Bugün Başlıyor!