Nokia Envisions Morphing Phones-Nokia Envisions Morphing Telefon'ları

Kağıdın bir parçası dığı gibi dairediği gibi bir aygıt boyutu ve bir dizin kartının metin iletilerinin dışıda tıklatan bir kullanıcıyı hayal edin , o o sonra ve kulağa tutmak thirdste katlamak bir telefon Arama'sını yapar. Nerede olduğu , obir bilek etrafında biraz bir farklı biçim ve atkıda yeniden katlamak aynı zamanda ve bir saat, onlar izin vermeleri, handsfreeye konuştukları bir kulak ahbabı ile haberleşir.

Cambridge Üniversite araştırmacılarının nokia ve Üniversitesi, kökten farklı biçimli aygıtlarına dönüştürmek için kullanıcıya müsaade etmek, gelecek hareketli aygıtlar, gerilebilir ve esnek nasıl olabileceklerini tarif edeni bir canlı videoyu geliştirdi.

Nanotechnology, yüzeyleri temizleyen saydam elektronik ve self-, esnek malzemeleri teslim etmenin yeteneklisi olabilir. Dr. Nokia, Reis Teknoloji Memur'u, Iannucci'yi sallayınız yorumlanan, . "Nokia Araştırma Merkez'i, Morph kavram işaretleri ; hareketli aygıtların form ve işlevini yeniden_keşfetmek için yollarda bakıyor" "ne".Olası olabilir. .

Profesör İşaretle Welland'ı kafası, Nokia-Cambridge Üniversite işbirliğinin Üniversite Idareci'si ve Cambridge Üniversitesinin Üniversitesinde mühendisliğin Nanoscience Grub'unun Bölüm'ünün ilave edilmiş: . "Nokia ile Morph kavramını geliştirmek, fakat ilhamal sanatkarca her_iki olduğu bize bir odak ile sağladı" "gelecek iş beraberinimizi uyaracağı birleşik nanoscience araştırmasınımız için teknoloji gündemi ayarlalar, , önemle daha_fazla".

Morph'un öğeleri, , 7 yılda handheld aygıtlarına entegre etmek için kullanılabilir olabilir diği halde yüksek-sonda başlangıçta sadece. Fakat nanotechnology, bir gün uygun fiyata karmaşık işlevselliği entegre etmenin olanağı öneriler ve, çözümleri mal olunan imal etmek böğürmeye yol gösterebilir.

Nokia Araştırma Merkez'i, projelerde Mühendislik Bölüm'ünün Elektriksel Bölüm'ü ve Nanoscience Merkez'i başlangıçta - - birkaç departman ile kurdu ve Işbirliği yaptı , başlamak için , nanotechnologyda ortalanırsın.