73943607kt7 - Nokia'dan ücretsiz müzik servisi


Nokia, Universal Müzik ile N serisi kullanıcılarına ücretsiz müzik indirme hizmeti vermeyi planlıyor.


Nokia ve Universal Müziğin vardığı anlaşma sonucunda önümüzdeki seneden itibaren, Nokia dünya çapında internet üzerinden N serisi kullanıcılarına bir sene boyunca ücretsiz müzik indirme imkanı verecek.

Şirketin CEO’su ve başkanı olan Olli-Pekka Kallasvuo Nokia Dünya Konferansı’nda yaptığı açıklamada, Nokia'nın Universal Müzik ile anlaştığı ve kullanıcılarının bir telefon satın aldıktan sonraki 1 sene içinde istedikleri kadar müzik indirebileceklerini söyledi. Universal Müzik’in katalogunda ise şu anda U2, Eminem, The Rolling Stones, Mariah Carey gibi birçok ünlü isim bulunuyor.

Şirketin sözcüsü Kari Tuutti ise yaptığı açıklamada “Nokia N serisi telefon alanların bu uygulamadan yararlanabilecekleri ve müzikleri isterlerse hem telefonlarına, hem de bilgisayarlarına indirebileceklerini” söyledi. Açıklamanın devamında ise bu uygulama sayesinde hem müzik piyasasında illegal içeriğin indirilip kullanılmasının engellenmesinin amaçlandığı, hem de kullanıcılara iyi bir hizmet vermek istediklerinin altını çizdiler. Tabi şirketin diğer bir amacı Apple’ın iTunes ve Microsoft’un Zone oynatıcısı ve online satış sitesine rakip olarak piyasaya girmek.