General Mobile’ın yeni modeli GF2F’de yer alan “Face to Face” teknolojisi ile 3G’den önce görüntülü konuşma ve görüntülü chat devrimi başlıyor.


20090106055139 cep - Cepte görüntülü konuşma 3G'den önce geldi

''Face to Face" (F2F) sistemi sayesinde cep telefonunuzdan arkadaşlarınızla chat yaparken onları görebiliyor ve konuşmalarınızı sistem üzerinden gönderebiliyorsunuz.

GF2F telefonunuzdan Chat yapmak istediğiniz numarayı çevirip F2F tuşuna bastığınızda, telefon içerisindeki Chat programına otomatik olarak giriş yapılıyor ve sistem chat yapmak istediğiniz numarayı arıyor, karşı tarafın ekranında F2F Chat davetiniz görünüyor ve kabul edilir edilmez sistem karşılıklı olarak çalışmaya başlıyor.

F2F sistemi bilgisayar üzerinden de destekleniyor. Bilgisayarınıza kuracağınız F2F programı sayesinde bilgisayarınızdan Chat yapmak istediğiniz arkadaşınızı arayabiliyor ve siz bilgisayarınızdan o ise cep telefonundan görüntülü chat’in keyfini çıkarıyorsunuz.

GPRS altyapısını kullanarak iletişime olanak sağlayan sistemin kullanıcıya maliyetinin ne olacağı henüz bilinmiyor. Firma yetkilileri "Face to Face" teknolojisiyle ilgili diğer detayları 8 Ocak günü basın mensuplarına açıklayacak.