manset ic 119964 - General Mobile GF2F ile 3G'siz görüntülü konuşma


Mobil dünyaya getirdiği yeniliklerle sektörün en öncü firmalardan birisi konumundaki GM (General Mobile) yeni modeliyle beraber bir yeniliğe daha imzasına attı. Bundan evvel bildiğimiz gibi ilk çift SIM kart destekleyen telefon teknolojisini tüketicilere sunan GM, GF2F olarak isimlendirdiği yeni modeliyle beraber kullanıcılarına 3G bağımlılığı olmadan GPRS üzerinden uygun fiyatla "Face to Face" olarak adlandırdıkları, cep telefonundan "görüntülü konuşma ve görüntülü sohbet" imkanı sağlıyor."Yüzyüze" özelliği sayesinde, cep telefonundan görüntülü sohbet yaparken, karşı tarafın görüntüsü canlı olarak ekrana geliyor ve konuşmalar da sistem üzerinden gönderiliyor. Bunun devreye girmesi içinse yapılması gereken sadece numarayı çevirip F2F (face to face) tuşuna basılmasından ibaret. Bu sayede görüntülü sohbet özelliği devreye giriyor ve sistem karşılıklı olarak çalışmaya başlıyor.
General Mobile Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Gölcü konuyla ilgili yaptığı konuşmada, bu servisin 3G teknolojisinden çok daha uygun bir fiyatla hizmet sağlayacağını vurgulayarak, tüketicilerin bağlı bulundukları operatörden alacakları paketin iletişimin maliyetini belirleyeceğini dile getirdi. Gölcü sözlerinin devamında, 100 MB'lık bir GPRS paketinin fiyatının 5-10 TL arasında değiştiğini ve F2F özelliği ile sisteme bağlanırken 15 KB, görüntülü ve sesli iletişiminse dakika başına 4 KB, saat başına ise 250-350 KB'lık bir tüketime sebep olacağını söyledi. Son olarak bundan sonra üretecekleri tüm ürünlerin F2F özelliğini taşıyacağını vurgulayan Gölcü; yaklaşık 1,5 ay sonra 3G özelliğine sahip diğer marka cep telefonu olan kişilerin de General Mobile'dan alacakları bir yazılımı yükleyerek bu servisi kullanabileceklerini sözlerine ekledi.
Türkiye satış fiyatı resmi olarak 249 TL olarak etiketlendirilen modeli, teknofiyattan arattığımız vakit karşımıza çıkan en ucuz tutarsa 233 TL.
Telefonun teknik özelliklerine göz attığımız vakit karşımıza çıkanlarsa şunlar:

  • 2.2"lik 176 x 220 piksel çözünürlüğünde TFT ekran


  • 2 Megapiksel Kamera


  • 20MB dahili hafıza, 1GB'a kadar Micro SD Card Desteği


  • GPRS, WAP, MMS, Bluetooth, Java,


  • 107×48×13.8mm, 79gr


  • 6 Saat konuşma, 20 güne kadar bekleme süresi


Diğer Özellikler:
FM Radyo, Ses Kayıt, Titreşim, Hoparlörden konuşma, Video Oynatıcı (MPEG4,3GP), MP3/ WMA/ AAC/ AAC+ desteği, messanger desteği, USB Bellek, Ajanda, Takvim, Alarm, Dünya Saati, Hesap Makinesi, Kronometre, Oyunlar