Microsoft’un Silverlight ile mücadele ettiği Adobe Flash Barselona’da gerçekleştirilen MWC 2009’da daha çok akıllı telefonu destekleyeceğini açıkladı. Peki iPhone bunların arasında mı?
GSMA Mobile World Congress 2009 (MWC 2009) bugün itibariyle İspanya'nın Barselona şehrinde start aldı. 19 Şubat'a kadar sürecek olan etkinlikte GSM Oscar'ları olarak bilinen GSMA MWC Ödülleri de verileceğinden tüm dünyanın gözü burada olacak. Birçok kullanıcıyı ilgilendiren yeni bilgi ve ürünler burada açıklanacak.
Cep telefonunda web deneyimini geliştirmek için olmazsa olmaz yazılımlardan birisi de Adobe Flash oynatıcısı. Adobe bugün Flash Player 10 ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Pek yakında PC'lerde çalışan Flash'ın full versiyonunun Windows Mobile, Google Android, Nokia S60/Symbian ve yeni Palm işletim sisteminde çalışacağı duyuruldu.
flash101234771247 - Adobe Flash Yakında Pek Çok Telefonda
Yeni Flash 10'un tanıtımında Türkçe'nin avantajı var.
Flash Player 10 kurulu cihazların 2010'da piyasada olacağı belirtiliyor. Fark edeceğiniz üzere bu akıllı telefonların arasında iPhone halen yok. Yetkililer iPhone'un Flash desteği konusunda topun şimdilik Apple'da olduğunu belirtiyor. Yani iPhone kullanıcılarının Flash desteği için bir süre daha beklemesi gerekecek gibi görünüyor.