Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonu 20 Şubat 2009 21:56

Geride bıraktığımız GSMA MWC 2009’da dünyanın en küçük akıllı telefonu da sergilendi. i-Mate’in şaşırtıcı boyutlardaki telefonu gerçekten o kadar küçük mü?
Bahsi geçen cihazın adı bile çok enteresan: "Project Centurion". Henüz ön üretim aşamasında olan telefonun üreticisi i-Mate Barselona öncesinde piyasayı şaşırtacak bir model beklentisi oluşturmayı başarmıştı zaten. Bu yılın ilerleyen döneminde, büyük ihtimalle 3.çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen cihazda 3G ve ötesi HSPA desteği ve 2 megapiksel kamera bulunuyor. 800mAH pile sahip olan cihazın ekranı küçük olduğu için pilinin küçük olmasının çok fazla önemi yok. Aksine bu cihazın küçük boyutlarda kalmasına yardımcı oluyor.
imate21235159682 - Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonu
Cihaz sadece bir kredi kartı boyutunda
Esas güzel tarafı ise ürünün üzerinde Qwerty klavye yer alması. Şimdiye dek gördüğümüz en kibar ve küçük Qwerty telefonlar arasında Nokia E71'i gösterirsek, Project Centurion yanında küçük kardeş gibi kalıyor. Cihaz henüz ilk aşamalarında ancak şu an kullanılabilecek düzeyde çalışıyor. Bakalım küçük ve Qwerty klavyeli bir Windows Phone'a ( Windows Mobile) kullanıcıların yaklaşımı nasıl olacak?