Cep telefonlarının farklı özelliklere sahip olan modelleri her geçen gün artıryor. Garmin-Asus işbirliği ile dikkatleri çeken GPS firmalarından Mio da sıkı bir telefonla GPS telefon kervanına katıldı.
Mobil GPS üreticisi Mio son ürünü Explora K70 GPS telefonunu duyurdu. Tahmin edeceğiniz üzere bu GPS odaklı bir telefon ve sık seyahat eden kullanıcıları hedefliyor. 3 megapiksel kamerasıyla Explora K70 hassas geotag (coğrafi etiket) özellikleri sunuyor. Böylece seyahatte iken aile ve arkadaşlarınıza harita üzerinde nerede olduğunuzu göstermeniz veya bir e-postayla paylaşmanız mümkün hale geliyor.
miogps1236188037 - GPS Çek'Mio' Diyemeyeceğiniz Bir Telefon
Mio Explora K70, ince ve şık
Konumlama araçları ve Windows Mobile navigasyon yazılımı sunan cihaz doğal olarak Windows Mobile 6.1 Professional platformu üzerinde koşacak. Wi-Fi modem, akselerometre, microSD kart yuvası ve ince kasasının önyüzünde ihtişamlı duran 3,5 inç dokunmatik ekranı K70'in öne çıkan özellikleri arasında gösterilebilir.
Explora K70 üzerinde entegre Qualcomm gpsOne alıcısı ile geliyor -ki piyasada bulunanların aslında en iyisi sayılmaz. Diğer yandan navigasyon yazılımının Garmin-Asus nuvifone serisinde olduğu gibi GPS'i daha verimli kullandıran özellikler sunması gerektiği de aşikar.