iPhone 3G'den sonrası hemen gelmez demeyin. Apple, büyük olasılıkla bu yaza doğru yeni bir iPhone ile çıkagelecek. Peki yeni iPhone 4G internete nasıl bağlanacak?

Bu yaz çıkması beklenen yeni iPhone, belki iPhone 4G olarak isimlendirilecek. Elbette bu isimlendirme, önceki 3G olarak adlandırılmıştı, şimdi sayı bir daha büyüdü, şeklinde yapılmayacak. Henüz ülkemize yeni yeni yayılmaya başlayacak olan 3G teknolojisinin sonraki adımından, yani dördüncü nesilden bahsediyoruz. Şimdi bu da nereden çıktı, demeyin.

4G: LTE İle ABD'de

Dördüncü nesil şebekeler dünya çapında oldukça kısıtlı şekilde kullanılıyor. Tabii ABD; Uzak Doğu ülkelerinden sonra bu teknolojik eğilimleri sıkı şekilde takip ediyor. 4G olarak anılan sınıfta bulunan LTE (Long Term Evolution, uzun vadeli evrim) isimli bağlantı teknolojisi, ABD'de AT&Ttarafından yayılmaya başladı. Dolayısıyla, Apple, eski iş ortağı AT&T ile çalışmaya devam edecek, yeni iPhone'un adını iPhone 4G koyacak ve LTE ağları üzerinden daha hızlı internet erişimi sunacak.

iphonekonuici1237658469 - Sonraki iPhone İnternete Nasıl Bağlanacak?

Ya Doğru Değilse?

Tabii bunlar tamamen dedikodu. Apple'ın ne yapacağını kimse bilemez. Tabii ki bilen bir kişi var, o da şu sıralarda hastalığıyla boğuşan ve henüz şirketin başına tam zamanlı olarak geçemeyen Steve Jobs. haziran gibi çıkması beklenen yeni iPhone'la kendisinin de dönüş yapmasını bekliyoruz.