wol error - iPhone hız kesmiyor...Resmi orjinal boyutunda görmek için buraya tıklayınız.appleiphone3 013500x375 - iPhone hız kesmiyor...
Global ekonomik kriz dolayısıyla binlerce şirket kapılarına kilit vurmak durumunda kalırken, bazı şirketler ise krize rağmen büyüme ivmesinikorumayı bildi. Bunlardan biri de tahmin edebileceğiniz gibi Apple...

iPhone 3.0 konulu konferansa katılan ve yeni jenerasyon iPhone'la ilgili kamuoyuna açıklamalarda bulunan Apple yetkilileri, iPhone 3.0'a geçmeden önce mevcut iPhone satış rakamına da değinmeyi ihmal etmedi. Buna göre sadece 2008 yılında 13.7 milyon adet iPhone'u kullanıcılarına ulaştıran Apple, 2009 yılının ilk çeyreği daha sona ermeden bu rakamı 17 milyon adede çıkarmayı başardı. 2008 yılı için 10 milyonluk bir iPhone satış hacmini hesapladıklarını belirten Apple yetkilileri, 2008'in bu rakamın çok üstünde bir satış adediyle kapatıldığını ve bunun Apple için ciddi bir başarı olduğunu kaydetti.

Yayınlandığı günden bu yana satış adedi 17 milyonu bulan orijinal iPhone ve iPhone 3G'nin dışında iPod touch satışları da hesap edildiğinde Apple'ın iPhone OS altında çalışan yaklaşık 30 milyoncihazı kullanıcılara ulaştırdığı ortaya çıkıyor.

Ancak Apple için iyi haberler bununla da sınırlı değil. Sayısı 25.000'i bulan uygulamalarıyla büyük bir platform halini alan App Store, 800 milyonluk download rakamıyla da sınırları zorluyor ve iPhone yazılımı geliştiricilerinin sayısının da şu an itibariyle 50.000'i geçtiği sanılıyor.