Kısa bir zaman önce Dell, Windows Mobil ve Android işletim sistemlerini destekleyen akıllı telefonlar çıkaracağı haberini vermişti. Fakat, yaklaşık bir aydan fazla zaman geçmesine rağmen Dell’in akıllı telefonlarıyla ilgili bilgi gelmedi.

Bunun başlıca sebebi operator desteğine duyulan ihtiyaç. Şimdilik Dell bu ihtiyacını karşılayacak operatör bulamamış ve akıllı telefon işini askıya almış durumda. Avrupa ve Amerika’da operator müşterileri seçkin markaları (özellikle akıllı telefonları tercih ediyor. Dell’in akıllı telefonlarının operator desteği bulunmaması pazarlama savaşında büyük bir hataolabilir. Dell, akıllı telefon planlarında geçici bir süre yolda kalmışdurumda. Dell’in söylediğine göre bu durumun başlıca sebebi piyasadaki akıllı telefon prototipleri arasında çok büyük farklılıkların olmaması ve operatorlerin çekiciliğinin bulunmaması.

Tabii ki, tüm bu söylediklerimiz Dell’in akıllı telefon planlarının sonu anlamında değil. Dell ürünü geliştirmeye devam ediyor fakat bu süreç iki şirketin birleşmesine önayak olacak gibi görünüyor.

dell android1237903668 - Dell, Telefon İşini Askıya Aldı