Acer F1 - Acer'dan 800 MHz işlemciye sahip PDA; F1
Acer F1 - Acer'dan 800 MHz işlemciye sahip PDA; F1Acer F1 - Acer'dan 800 MHz işlemciye sahip PDA; F1


E-Ten firmasını bünyesine aldıktan sonra cep bilgisayarı üretimini ve tanıtımlarını sıklaştıran Acer, bugün düzenlediği basın toplantısında F1 modelini sergiledi.
Toshiba TG01 gibi Qualcomm'un yeni Snapdragon platformu desteğini arkasında alan F1, TG01'in aksine 800 MHz saat hızında çalışan işlemciye sahip olacak ve ATI'nin grafik işlemcisini barındıracak. Grafik işlemcisinin yüksek çözünürlüklü medyaların PDA'da oynatılabilmesine olanak tanıyacağı belirtiliyor. Bunların yanısıra Windows Mobile 6.5 işletim sistemini kullanan F1, Acer Suit 2.0 arayüzüyle dikkat çekmekte. Flash tabanlı Acer Suit arayüzü, HTC'nin TouchFLO'sunu andırdığı ifade ediliyor.
Ayrıca arkasında 5 megapiksel çözünürlüğünde kamera konumlandırılan F1'in yurtdışında 560 Euro civarında satışa sunulacağı belirtilirken cihazın diğer teknik özellikleri henüz belli değil.


Mobil sektöre son derece hızlı bir giriş yaparak, ardarda çıkardığı modellerle dikkatleri üzerine toplayan Acer'in son duyurduğu akıllı telefonu F1 isminden de belli olduğu üzere bayağı bir iddialı.


Microsoft'un yeni mobil işletim sistemi Windows Mobile 6.5 ile gelecek olan modelin en güzel yanı ise Toshiba'nın TG01 modelinde kullanılan Qualcomm'un Snapdragon işlemcisine yer verilecek olması. 800 MHz çalışma hızıyla gelecek olan bu işlemciye, ATI'nin grafik çözümleri ve Acer'in ezeli rakibi HTC’nin TouchFlo 3D arayüzünü andıran Acer Suite 2.0'ı eşlik edecek


Eylül ayında tüketicilere merhaba demesi beklenen F1'in yurtdışı tahmini fiyatlandırması ise +/- 750 Dolar olacak.