Biz her ne kadar bu habere şüpheyle yaklaşsak da, gelen güncellemelere göre Sony ile Ericsson'un ortaklığı devam edecekmiş.
se logo - Sony-Ericsson ortaklığı devam edecek 'miş'


Konuyla ilgili söylentilerin ayyuka çıkması üzerine bir basın açıklamasında bulunan firmanın basın sözcülerinden Minako Nakatsuma Olofzon, ortaklıklarının gereği olarak her iki tarafında birbirlerine verilmiş birtakım taahhüt ve sözlerden sorumlu olduğunu ve bu ortaklığın bozulması gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirtirken konu ile ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulunmamayı yeğledi
Velhasıl fikrimiz odur ki, 2 tarafın da ortaklıklarının devam etmesinin en büyük sebebi ayrıntılarına bitabii vakıf olmadığımız 'taahhütler'. Eğer 2 taraf da bu pürüzleri aşarlarsa, kuvvetle muhtemel Ericcson tasını tarağını toplayıp, zaten en iyi bildiği iş olan network'e, telekomunikasyon altyapılarına, santrallere vs. odaklanacak yeniden. Ki böyle yapması da en isabetli olanı diye düşünüyoruz an itibariyle.Fakat ilginç olan o ki, bu ortaklığın sona ermesi halinde 'mobil' sektörde asıl zararı Sony'nin göreceği muhakkak. Neticede Ericsson zaten bu sektörde rüştünü çoktan ispatlamış, dünyanın en ileri gelen firmalarından bir tanesi hatta belki birincisi.
Velhasıl bakalım gelişmeler neyi gösterecek…