microsoft'un üzerinde çalıştığı çok gizli bir proje ortaya çıktı. İşte o projelerden birisi...

Cep telefonu piyasası karışıyor. Bir yandan iPhone her geçen gün yerini daha da sağlamlaştırırken, diğer yandan Google'ın Android'i kendisine daha çok pazar payı sağlayacak adımlar atıyor. Nokia ve Samsung gibi devler de boş durmuyorlar. Ve sonunda Microsoft'un sır gibi sakladığı bir proje basına sızdı ve bilişim devinin de bu konuda ciddi bir atılım içinde olduğu ortaya çıktı.

Microsoft içerisinden sızan bir bilgiye göre firma, kod adı Pink (Pembe) olan çok gizli bir telefon geliştiriyor. Microsoft'un ABD'li telekomünikasyon firması Verizon ile ortak çalışarak geliştirdiği iddia edilen Pink'in tam bir iPhone katili olacağı iddia ediliyor. İddialara göre dokunmatik ekranlı olacak olan Pink, Windows Mobile 6.5 işletim sistemine sahip olacak.

Verizon konuyla ilgili sorulara yanıt vermekten kaçınırken, Microsoft ise Pink ile ilgili sorulara; "Stratejimiz değişmedi. Her zaman dünya çapında GSM operatörleri ve üreticiler ile yakın çalışmalar yürütüyor ve müşterilerin değişik ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz" diye yorum yaptı.

Her ne kadar Microsoft bu yorum ile hemen hemen hiçbir şey söylememiş olsa da, ne Verizon'un ne de Microsoft'un Pink'i yalanlamaması, yeni iPhone katili söylentilerini güçlendiriyor.