Türk sinemasının unutulmaz oyuncusu Türkan Şoray, pek çok filminin yanı sıra literatüre "Türkan Şoray kuralları" olarak geçen sınırlamaları ile de hatırlanır. Bu gidişle Apple da kendi "iPhone kuralları" ile anılmaya başlayacak. Üstelik bu kurallar Türkan Şoray'ınkilerin aksine kendi içinde tutarlı da değil.

Risk almayı hiç sevmeyen Apple'ın son yasağı Electronic Frontier Foundation'ın (EFF) RSS hizmetine erişim sağlayan bir uygulamaya geldi. Uygulamada bir sorun yok ama EFF talihsiz bir şekilde sitesinde, Hitler ve EFF ile ilgili bir parodiye yer vermiş bulundu. Apple da diğer RSS'lerde sorun olmamasına rağmen böyle bir içeriğe erişim imkanı verebilecek olanuygulama başka neler yapmaz diye düşünmüş olacak ki iTunes'da yasakladı.

Uygulamayı kendileri geliştirmemiş de olsalar, bu yasağı üzerlerine alınan EFF yetkilileri, Apple'ın hangi uygulamanın iTunes'da yer alıp almayacağının kararını vermesine saygı duyduklarını fakat çok sayıda Hitler parodisinin YouTube'da bulunduğuna ve iPhone'un herhangi bir uygulama gerektirmeden YouTube'a erişebildiğine dikkat çektiler.