Günlük hayatta ihtiyacınız olan hava durumu, sinema seansları gibi bilgilere erişmek için üçüncü şahıs yazılımları kullanıyorsanız, bir de Google'ı deneyin.Bilgisayarlarda olduğu kadar mobil cihazlarda da çok tercih edilen Google, sunduğu kolaylıklar sayesinde günlük hayatı çok daha kolay hale getiriyor. Küçücük arama çubuğuna dünyaları sığdıran internet devi, spesifik sonuçlarıyla üçüncü şahıs yazılımlara ihtiyacınız yok dercesine bir duruş sergiliyor.
Google'a her defasında mobil web tarayıcınız üzerinde erişmek zahmetli geliyorsa, m.google.com adresine giderek, uyumlu istemciyi telefonunuza indirebilirsiniz. Bu sayede bekleme ekranına yerleşen küçük bir çubuk ile zengin Google fonksiyonlarına tek tuşla ve kolayca erişebilirsiniz.

Web Araması

Mobil cihazınız üzerinden webde arama yapmak ve en doğu sonuca ulaşmak için Google, bilindik arama seçeneklerinin yanı sıra, mobil sonuçlar seçeneğini de ekleyerek, erişmek istediğiniz sayfayı, mobil ara yüzler arasında bulabilmenizi sağlıyor. Bu sayede, mobil ekrana sahip sitelere girerek, sayfaların hem daha hızlı açılmasını sağlayabilir hem de daha az veri transferi gerçekleştirerek faturanızın gereksiz yere şişmesinin önüne geçebilirsiniz.