Nokia’dan 4g Konsept Ürün

Mobil dünyanın önde gelen üreticileri dördüncü kuşağa dair planlar yapmaya, ürün geliştirmeye başladılar. Türkiye’de ise cep telefonu kullanıcıları hâlâ GSM üzerinden görüşme yapıyor.Nokia için geliştirilen ve geleceğin mobil iletişim standartlarını bugüne taşıyan tasarım, Portekizli Ideosyncrasy adlı endüstriyel tasarım firması tarafından geliştirildi.

13vl - Nokia’dan 4g Konsept Ürün

Nokia’nın ’dördüncü kuşak’ iletişim aracı olarak gösterilen konsept bir ürün, birbirinden farklı pek çok teknolojiyi, farklı tasarımında barındırıyor.
Bilek telefonu olarak da adlandırılan ve esneyebilir maddelerden tasarlanan ürün, görüntülü iletişim ve internette sörf için geniş ekrana sahip. Katlanabilir ekranı sayesinde ürünü farklı amaçlar için kullanmak mümkün oluyor.

26mm - Nokia’dan 4g Konsept Ürün

Telefon tamamen ekrana dönüşüp, bir bilgisayar ekranı gibi de kullanılabiliyor. Böylelikle yeni nesil telefon, yuvarlak bir ekrana dönüşerek e - ticaret ve sörf uygulamalarını mümkün kılıyor. Bu ekran üzerinde, fotoğrafların ve video dosyalarının da oldukça detaylı olarak görüntülenmesi mümkün. Yeni model telefonda görüşme yapılırken, hızlı iletişim standartları kullanılarak, kullanıcılar karşılıklı olara video görüntülü görüşme ve dosya transferi yapabiliyor.

31lj - Nokia’dan 4g Konsept Ürün

48kg - Nokia’dan 4g Konsept Ürün

57gk - Nokia’dan 4g Konsept Ürün

63nd1 - Nokia’dan 4g Konsept Ürün