Nokia, yeni cep telefonlarından Nokia 8800 Sirocco Edition'ı, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen bir uygulamayla, 3 boyutlu özel bir standda tanıtıyor.

Zarif tasarımı ve parmağın rahatça oturması için özel olarak hazırlanmış kapağı ile dikkat çeken Nokia 8800 Sirocco Edition, çöl rüzgarlarından esinleniyor. Reasürans Çarşısı'ndaki standda da, çöl ve serap teması 3 boyutlu olarak işleniyor. Çöl ve serap temasından yola çıkılarak yaratılan standda, Nokia 8800 Sirocco Edition, uçuşan siyah kumların arasında 3 boyutlu olarak yansıtılıyor. Tavana yerleştirilen ışıklar ise yıldızları andırarak, gerçek bir çöl gecesi izlenimi yaratıyor. Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen bu uygulama, ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekiyor.

sirocco nisantasi 1 - Nokia'nın Çöl Rüzgarı Nişanta'ında!!

Nokia 8800 Sirocco
Nokia 8800 Sirocco Edition'ın adı, Sahra Çölü'ndeki güçlü bir rüzgardan geliyor. Çölün sıcak ve kuru havası, Akdeniz'in serin ve nemli havasıyla buluşunca ortaya çıkan Sirocco rüzgarları, farklı özelliklerin birleşmesini ve direnci simgeliyor.


Nokia 8800 Sirocco Edition'ın çarpıcı görüntüsü, doğanın gücünden esinleniyor; paslanmaz çelikten yapılmış parlak yüzey ve çizilmeyen ekran sayesinde bu algı daha da güçlendiriliyor. Nokia 8800 Sirocco Edition'da açık ve koyu renkler bir arada bulunuyor: açık renkler sıcak ve kuru havayı, koyu renkler ise serin ve nemli havayı simgeliyor.

Nokia 8800 Sirocco Edition'ın ergonomik tuş takımı, geceleri çölde görülen kum tepeleri gibi hareleniyor; mücevhere benzeyen navigasyon tuşu ise karanlık gecelerde parlayan yıldızları andırıyor.

Nokia 8800 Sirocco Edition'da ayrıca Bluetooth kulaklık da bulunuyor. Yine paslanmaz çelikten yapılmış olan bu özel kulaklık, cep telefonunun tasarımına kusursuz uyum sağlıyor.

Teknik Özellikler


:: AAC formatında, Brian Eno imzalı zil sesleri
:: Premium Kullanıcı Arayüzü
:: 2 megapiksel kamera

Fiyat: 2.095,80 YTL (KDV Dahil)