nec baslik - Dünyanın en ince akıllı telefonu hangisi?
Donanım kadar dış görünüşünde önemli olduğu akıllı telefon piyasasında Japon telefon üreticisi NEC'ten dünyanın en ince akıllı telefonu geliyor.

Rekabetin sürekli olarak arttığı ve birbirinden üstün özelliklere sahip akıllı telefonların çıktığı bugünlerde, donanımsal özelliklerin dışında artık tasarım da büyük bir önem kazanıyor. Hal böyle olunca firmalarda donanımın dışında tasarıma da dikkat etmeye başlıyor. Firmalar, bu yüzden telefonları ince bir tasarımla üretmeye başlıyor. Samsung Galaxy S ve Sony Ericsson Xperia ARC'den sonra Japon telefon üreticisi NEC'de diğerlerinin yanında azımsanmayacak derecede olan dünyanın en ince akıllı telefonunu üretti. Şık ve sade tasarımıyla dikkat çeken MEDIAS N-04C modelli telefon sadece 7.7 mm kalınlığında olmasıyla Dünyanın en ince akıllı telefonu olma özelliğini eline geçirmiş bulunuyor.
nec orta copy - Dünyanın en ince akıllı telefonu hangisi?

MEDİAS N-04C adlı telefonun genel özellikleri ise şöyle:
  • Android 2.2 Froyo işletim sistemi
  • 800 MHz işlemci
  • 4 inç büyüklüğünde ve 854x480 çözünürlüğünde dokunmatik ekran
  • Ekran üzerinde Gorilla Glass teknolojisi mevcut (Çizilmelere ve darbelere karşı korunumlu ekran)
  • 10.1 Flash desteği
  • 5.1 MP Kamera
  • WiFi 802.11n, GPS, 32 GB'a kadar microSD desteği

Temmuz ayına doğru Android 2.3 güncellemesi yapılacağı belirtilen bu telefonun, yapılan testlerde performansının çok yüksek olduğu ve sorunsuz bir şekilde çalıştığı belirtildi. Japonya'da satışa sunulan N-04C'nin diğer pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor. CES 2011'de tanıtımı gerçekleşen Medias'ın videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

kaynak:http://www.bilisimlive.com/dunyanin-...ideo-1673.html