windows phone 7 - Windows Phone 7 hızla büyümeye devam ediyor!
Microsoft'un akıllı telefon piyasasına büyük bir hızla giren işletim sistemi Windows Phone 7, hızlı yükselişini sürdürüyor. Detaylı istatistikleri haberimizde...

Akıllı telefonlar için geliştirilen ve kısa sürede bu piyasanın büyük payına sahip olmayı başaran işletim sistemi Windows Phone 7, yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Windowsphoneapplist.com adlı sitenin araştırmaları sonucunda ortaya çıkan istatistik bilgileri doğrultusunda bu büyümenin ne derecede olduğu gözler önüne seriliyor. Sitenin elde ettiği verilerde Windows Phone 7 için oluşturulan uygulama sayısını 10.000' i geçti. Aşağıdaki grafikte AppStore'da ki uygulama sayısının Ekim ayından bu yana arttığı görülüyor. Siteden verilen diğer bilgilere göre son 2 hafta içerisinde 1210 yeni uygulama kullanıma sunulmuş.
win7 grafik1 - Windows Phone 7 hızla büyümeye devam ediyor!
Aşağıda görülen istatistikte de ücretli, ücretsiz ve deneme sürümü olarak yayınlanan uygulamaların payı gösteriliyor. Bu grafiğe bakıldığında uygulamaların %38'ini ücretli uygulamalar, %32'sini ücretsiz uygulamalar, %30'unu da deneme sürümü olan uygulamalar oluşturuyor.
win7 grafik2 - Windows Phone 7 hızla büyümeye devam ediyor!

Windows Phone 7 uygulamalarının dil dağılımına göre grafiği oluşturulduğunda ise, aşağıdaki grafikten de görüldüğü gibi %74 İngilizce,%8 Fransızca, %7 Almanca, %5 İtalyanca,% 5 İspanyolca uygulama yer alıyor.
win7 grafik3 - Windows Phone 7 hızla büyümeye devam ediyor!
Cep telefonu piyasasının lider üreticisi Nokia ile birleşerek yükselişini hızlandırmak isteyen Windows Phone 7, bakalım bu ortaklıktan sonra bu grafikleri ne yönde değiştirecek.

kaynak:http://www.bilisimlive.com/windows-p...ylar-1815.html