pwned copy - Sonunda Blackberry'i de hacklendi!
Pwn2own 2011 adlı Dünya Hack Yarışması'nda ekip şeklinde yarışan hackerlar iki telefonu kırmayı başardı. Peki bu telefonlar hangileri? Cevabı haberimizde...

Dünya hack yarışması sloganıyla oluşturulan Pwn2own 2011'da hackerlar kıyasıya yarışıyorlar. Bundan önceki gün tarayıcı kategorisinde Internet Explorer 8 ve Safari tarayıcıları hacklenmişti. Dün düzenlenen telefon kategorisinde ise akıllı telefon piyasası liderlerinden Blackberry ve iPhone hacklendi. İki farklı tecrübeli takımlardan biri iPhone'u diğeri ise Blackberry'i kırdılar.
hack - Sonunda Blackberry'i de hacklendi!
iPhone'u hackleyen takımda yer alan Charlie Miller ve Dion Blazakis, mobil Safari tarayıcı içerisinde yer alan bir açıktan faydalanarak iPhone rehberine erişmeyi başardı. Blackberry'i hackleyen takımda bulunan Vincenzo Iozzo, Willem Pinckaers ve Ralf Philipp Weinmann, benzer şekilde Blackberry içerisinde yer alan WebKit tabanlı tarayıcıdan özel kodlanmış bir siteyi ziyaret edip ve bu şekilde telefonun içeriğine ulaşabildiler. Ars Technica'dan Peter Bright, Blackberry'nin kırılması güç olan bir telefon olduğunu, zaten telefonu kırmayı başaran kişilerinde bilgi açığa çıkartma hatasını başka bir siteye yönlendirme yaparak kırabildiklerini belirtti.

kaynak:http://www.bilisimlive.com/blackberr...endi-1818.html