untitled - Google Nexus S Telefonu Özellikleri 2011

Merakla ve ilgiyle beklenen Google Nexus S’in yolu çok kısa bir zamanda Avrupa’ya düşecek! Akıllı telefon pazarına yeni bir soluk getirmesi planlanan cihazın fiyatı da açıklandı. İşte Google Nexus S Özellikleri ve Fiyatı:

Akıllı telefon pazarında rekabet kızışıyor! Google‘ın geçtiğimiz günlerde satışa sunulacağı resmiyet kazanan telefonu Nexus S, Avrupa pazarına İngiltere ile giriş yapacak. 20 Aralık tarihinde bu ülkede satışa sunulacak olan cihazın fiyatı da nihayet belli oldu.

Nexus S’in Fiyatı Ne Kadar?

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net‘in haberine göre 16 Aralık 2010 tarihinde Amerika’da satışa sunulacak olan Google Nexus S, kontratlı olarak 199$, kontratsız ise 529$ fiyat etiketiyle mağazalarda yer bulacak.

Cihazın en önemli özelliklerinin başında, Anroid ailesinin en yeni sürümü Android 2.3‘e sahip olması geliyor. 4 inç boyutundaki Super Amoled dokunmatik ekrana sahip olan yeni ürün, 800 x 480 WVGA çözünürlüğe sahip. 5 MP kamerasıyla 720p görüntü kaydeden cihaz, 16 GB depolama alanı ve tıpkı Samsung GALAXY S gibi 1 GHz Hummingbird işlemci kullanıyor…

Google Nexus S’nin Türkiye’ye geliş tarihi henüz net olmasa da 2011 yılının ilk yarısında ülkemizde de satışa sunulabileceği belirtildi.