Samsung galaxy s i9000 için uyarlanmış ics 4.0.3 custom rom

1.SEÇENEK -TELEFONUNUZDA EĞER ICS BETA BUILD-3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13 VEYA 14 YÜKLÜ İSE:

ICS Beta Build-3,4,5,6,7,8,9,10,11,12 veya 13 sürümünü yüklemiş olan forum arkadaşlarım için en kolay ve zahmetsiz yükleme seçeneği bu 1.seçenektir.

1-Öncelikle CWM arayüzünde Backup and Restore bölümünde sadece Backup seçeneğini onaylayarak NANDROİD BACKUP işlemini uygulayınız.
2-Wipe data/factory reset+wipe cache partition işlemlerini onaylayarak cihazınıza clean format yapınız.
3-Install zip from sd card seçeneği ile önceden SD kart içine attığınız update-cm-9.0.0-RC0-GalaxyS-KANG-BUILD15-signed dosyasını,hemen arkasından Official Stock Romunuz XXJVU ise radio-cm-7-GalaxyS-JVU-signed.zip dosyasını , gappsv7.1 ve gapps_fixer dosyasını flaşlayınız.Eğer CWM arayüzünde iseniz ve 4 zip dosyasını önceden telefon açıkken SD Kart dizini içine atmayı unuttuysanız mount and storage-mount usb storage-mount işlemlerini uygulayarak da SD kart dizini içine kopyalayabilirsiniz.
4-ICS işletim sisteminde yeni bir özellik olan Yüz Tanıma Özelliği'ni kullanmak istiyorsanız en son işlem olarak Face Unlock Addon özelliğini aktif hale getiren face-unlockv6 dosyasını install zip from sd card seçeneği ile flaşlayınız.

2.SEÇENEK-TELEFONUNUZDA ICS HARİCİ STOCK VEYA BAŞKA BİR CUSTOM ROM YÜKLÜ İSE:

1.XXJVT Official Romu veya XXJVU Official Rom dosyası olan I9000XXJVU_I9000OXAJVU_OXA.rar dosyasını (password: samfirmware.com), I9000XXJVU_I9000OXAJVU_OXA.rar dosyasının içinde pit dosyası bulunmadığından s1_odin_20100512.pit dosyasına da ihtiyaç duyacağınız için bunu da ilgili linkten indirdikten sonra CODE ile başlayan dosyayı PDA kutusuna,pit dosyasını Pit kutusuna,MODEM dosyasını PHONE kutusuna,CSC MULTI Dosyasını CSC kutusuna gösterek ve re-partition bölümünü işaretleyerek ODİN ile yükleyiniz..

XXJVT İÇİN ODİN İLE YÜKLEME

jx48F - [ROM][ICS][IML74K] Teamhacksung's CM9 ALPHA for Galaxy S (BUILD 15)

XXJVU İÇİN ODİN İLE YÜKLEME

ynFPc - [ROM][ICS][IML74K] Teamhacksung's CM9 ALPHA for Galaxy S (BUILD 15)

2-Sonra XXJVT için CWM arayüzünü ve rootu oluşturan CF-Root-XX_OXA_JVT-v4.3-CWM3RFS.tar dosyasını,eğer Official Romunuz XXJVU ise CF-Root-XX_OXA_JVU_2.3.6-v4.3-CWM3RFS.zip içindeki tar dosyasını ODİN ile yükleyiniz.
Her iki romda da ilgili tar dosyaları sadece PDA kutusuna gösterilerek,diğer kutular boş kalacak şekilde,re-partition işaretlenmeden tek dosya olarak flaşlanmalıdır.

XXJVT Official Romu için ODIN ile ClockworkMod Recovery arayüzü ve Root Oluşturma:

tGb75 - [ROM][ICS][IML74K] Teamhacksung's CM9 ALPHA for Galaxy S (BUILD 15)

XXJVU Official Romu için ODIN ile ClockworkMod Recovery arayüzü ve Root Oluşturma:

p6Qhs - [ROM][ICS][IML74K] Teamhacksung's CM9 ALPHA for Galaxy S (BUILD 15)

3-Cihazı recovery modda açarak CWM arayüzüne giriniz.
4-Backup and Restore bölümünde sadece Backup’ı onaylayarak cihazınıza NANDROİD BACKUP işlemini yapınız.
5-Wipe data/factory reset+wipe cache partition yaparak cihazınıza clean format uygulayınız.
6-Mount and Storage-mount usb storage-mount işlemlerini uygulayarak update-cm-9.0.0-RC0-GalaxyS-KANG-BUILD15-signed dosyasını, eğer Official Stock Romunuz XXJVU ise radio-cm-7-GalaxyS-JVU-signed.zip dosyasını gappsv7.1 , gapps_fixer ve yüz tanıma özelliğini aktifleştiren face-unlockv6 dosyalarını internal sd kart içine kopyalayınız.
7-Unmount yaparak veya geri gelerek Install zip from sd card seçeneği ile yukardaki zip dosyalarını sırasıyla flaşlayınız.
8-update-cm-9.0.0-RC0-GalaxyS-KANG-BUILD15-signed dosyası flaşlandıktan sonra telefon reboot yapacak ve CWM arayüzü değiştiği için telefon birkaç kez restart yaparak boot ekranında kalacaktır.Endişelenmeyin ve telaşa kapılmayınız.Bu durumda cihazın pilini çıkarıp tekrar taktıktan sonra recovery modda CWM arayüzüne girerek Wipe data/factory reset+wipe cache partition işlemlerini uygulayarak her dört zip dosyasını install zip from sd card seçeneği ile tekrar flaşlayınız.

ÇÖZÜMLENEN SORUNLAR:

1-Media taranmasında çift giriş sorunu halledilmiştir.(Sadece yeni girilen çift dosyaları engeller,eskilerden kurtulmak için veri temizleme işlemi yapılması gerekiyor.)
2-Ekranın titreyerek kapanma sorunu halledildi.
3-Reboot işlemi esnasında adb’nin sistemi kapatması sorunu halledildi.
4-Kişiselleştirelemeyen “Bildirim Güç Widget”i ayarlar içine entegre edildi.
5-Bazı çağrılarda gereksinim duyulan mute-umute sorunu giderildi.
6-Reboot seçeneğinden recovery moda girerken crash yapıp telefonun yeniden reboot yapması.
7-Ekran kapalı iken Wi-fi’nin güvenilir olmaması veya devre dışı kalması.(Bunda geliştiriciler “umarız” ibaresini de eklemişler,herhalde tam emin değiller.)

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ:

IF89g - [ROM][ICS][IML74K] Teamhacksung's CM9 ALPHA for Galaxy S (BUILD 15)

IYFDb - [ROM][ICS][IML74K] Teamhacksung's CM9 ALPHA for Galaxy S (BUILD 15)

dK4n8 - [ROM][ICS][IML74K] Teamhacksung's CM9 ALPHA for Galaxy S (BUILD 15)

pzvZL - [ROM][ICS][IML74K] Teamhacksung's CM9 ALPHA for Galaxy S (BUILD 15)

Yükleme esnasında oluşabilecek hatalardan kullanıcı sorumludur.


Konu Blueberry arkadaşımızdan alıntıdır...