Apple, geri dönüşümlü polikarbon plastik malzemeden çok daha ucuza satılabilecek iPhone üretecek.

Apple 2013 yılı itibari ile yeni bir karar alacak gibi duruyor. İddia edilene göre artık her keseye göre iPhone bulunacak.

Apple'ın yıllardır süren "tek telefon" stratejisi, yerini "birden fazla telefon" stratejisine devredecek gibi gibi görünüyor. Digitimes'ın çeşitli tedarikçilerinden aldığı iddia edilen bilgiye göre Apple, gözünü giriş - orta seviyeye dikmiş durumda.

Digitimes'ın iddiasına göre ucuz cihaz, tahmin edilenin aksine iPhone 5'in 4 inçlik ekranından daha büyük bir ekrana sahip olacak. İlk bakışta durum biraz mantıksız görünse de, küçük bir kasanın içerisine sığdırdığı gelişmiş, küçük parçalar yerine, daha büyük, eski ve ucuz parçalar tercih edebilir. İşlemci olarak Apple'ın A serisi değil de, Qualcomm'un Snapdragon işlemcilerinden tercih edilebileceği söyleniyor.

200 - 250 dolar arasında bir fiyata sahip olacağı tahmin edilen ucuz iPhone'un, 2013'ün 2. yarısında piyasaya çıkacağı söyleniyor. Bakalım söylentiler doğru çıkacak mı...

Editörün notu: Ucuz, kalitesi düşük bir Apple ürününü henüz gözümde canlandırmayı bile başaramıyorum. Steve Jobs, Apple için böyle bir marka imajı oluşturmuş kafamda. Tim Cook eğer ucuz yollu cihaz hamlesi yaparsa, bu imaj yavaş yavaş yerini sıradan bir marka imajına dönüşecektir. Apple'ın geleceğini merak ediyorum... -Ruşen

Teknokulis