Kısa bir süre önce HTC’nin Desire P ve Desire Q modellerinin resimleri ve bazı özellikleri sızmıştı. Desire P, HTC’nin Tayvan sitesindeki yerini aldı ve resmen tanıtılmış oldu.

htc desire p - HTC Desire P Resmiyete Kavuştu

Çok değil birkaç gün önce yaptığımız haberde HTC’nin iki yeni modeli Desire P ve Desire Q’nun sızdığını sizlere bildirmiştik. Bu telefonlardan Desire P, HTC’nin Tayvan sitesinde resmi olarak ortaya çıktı. Telefonda 4.3 inç’lik Super LCD2 ekran, Qualcomm MSM8225 Snapdragon S4 sistem yongası yer alıyor. Bu yongada 1 GHz’lik çift çekirdekli Cortex-A5 işlemci ve Adreno 203 GPU’su bulunuyor. Ayrıca telefonda 768 MB RAM, 4 GB yerleşik depolama alanı, microSD kart desteği ve 8 megapiksel arka kamera var. Fakat cihazın Android sürümü için kesin bir bilgi yok. Önceki sızan bilgilerde işletim sistemi olarak 4.1 Jelly Bean’in olacağı belirtilirken, farklı kaynaklara göre ise 4.0.4 Ice Cream Sandwich bulunuyor.

HTC Desire P, Chunghwa Telecom aracılığıyla Tayvan’a özel satışa çıkacak. Diğer bölgeler için piyasaya sürülmeyecek. Öteki yandan Desire Q ise halen tanıtılmış değil. Ancak Desire Q’nun da Uzak Doğu pazarına yönelik olduğu belirtiliyor.