Z10 ile dikkatleri üstüne çeken BlackBerry’nin yol haritası Twitter üstünden sızdırıldı. Bu haritada Kanadalı üreticinin yeni ürünleri yer alıyor. Detaylar haberimizde..

bb - BlackBerry’nin Yol Haritası Sızdırıldı

Twitter’da farklı markaların ürünleri hakkında sızıntılar meydana geliyor ki, bunlara son olarak BlackBerry de katıldı. BB10Leaks nickli kullanıcı tarafından sızdırılan sözde yol haritasında yeni cihazlar dikkat çekiyor. Piyasaya yer alan Z10 ve QWERTY klavyeli Q10′a ek olarak yol haritasında bir tablet, phablet ve phablet’e benzer QWERTY klavyeli başka bir cihaz daha gözüküyor.

iPad’in rakibi olarak B10 isimli tablet dikkat çekiyor. Yol haritasında tabletin boyutları ve özellikleriyle ilgili hiçbir bilgi yok. Ancak B10′un Google Nexus 10 ve iPad gibi 10 inç’lik bir tablet olacağı tahmin ediliyor. Eğer sızıntı yol haritasındaki tablet gerçekse, bu durum BlackBerry’nin tablet pazarına ikinci girişini temsil edecek. Kanadalı firma daha önce 7 inç’lik PlayBook’u piyasaya çıkarmıştı. PlayBook iPad’e taşınabilir alternatif olarak biraz daha kurumsal müşterileri hedef alıyordu.

Sızdırılan yol haritasının doğru çıkması halinde, BlackBerry tablet 2013′ün üçüncü veya dördüncü çeyreğinde piyasaya çıkabilir. U10 isimli büyük ekranlı cihaz da tabletin çıkışını takip edecek gözüküyor. Bu aygıt geçen yılın sonlarında dedikodu olarak söylenen Aristo olabilir. Phablet’ten sonra diğer ürün raflardaki yerini alabilir