Temmuz ayında piyasaya sürülen dev ekranlı Sony Xperia Z Ultra’ya LG’den rakip geliyor. İddialara göre LG’nin cihazında Android 4.4 sürümü olacak. Detaylar haberimizde..

lg1 640x360 - Sony Xperia Z Ultra’nin Rakibi LG’den Geliyor

6.4 inç ekrana ve Snapdragon 800 işlemciye sahip olan Xperia Z Ultra, çıktığından bu yana bolca övgüler aldı. Sony bu konuda başarılı olurken, LG cephesinde de bazı hazırlıkların olduğu gözüküyor. Bazı kaynaklara göre LG, Xperia Z Ultra’ya karşı sıkı bir rakip hazırlıyor. Cihazın ekranının aynı Z Ultra gibi 6.4 inç olacağı söylentileri mevcut. Çözünürlüğün 1920×1080 olacağı belirtilen ekranın PPI oranının ise 418 olacağı ileri sürülüyor. Xperia Z Ultra’da ise bu oran 342 PPI.
LG’nin phablet cihazı için 3 GB RAM, 8 megapiksel arka kamera ve Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle geleceği söyleniyor. Ancak bu iddiaların hiç birinin doğrulanmadığı veya herhangi bir sızıntının da gerçekleşmediğini belirtelim. Bu noktada şimdilik beklemekten başka çare bulunmuyor. Eğer bu dedikodular doğru çıkarsa HTC’nin beklenen cihazı One Max ve Samsung Galaxy Note 3′le birlikte phablet piyasasının bir hayli hareketleneceğini söyleyebiliriz.