Yeni iPhone’ların piyasaya çıkmasıyla birlikte gözler iPhone 6′ya çevrilmiş durumda.

iphone 63 640x360 - iPhone 6′nın Ekranı Büyük Boyutta Olacak

Telefonun ekran boyutu hakkındaki iddialar sürmeye devam ediyor.
Apple, iPhone 5′le birlikte ekran boyutunu 3.5 inç’ten 4 inç’e çıkarmıştı. Boyutun değiştirilmesi ise bazı tepkilere neden olmuştu. Fakat birçok kişi 4 inç’lik ekran boyutunun Apple’ın yavaş yavaş uygulamak istediği bir planın parçası olduğunu belirtti. Değişen pazar koşullarıyla birlikte Apple’ın büyük ekrana adım atacağı ve bunu ise aslında iPhone 6′da yapacağı iddia ediliyor. Gelecek sene çıkması beklenen 2 yeni iPhone modelinde 4.8-6 inç arasında ekran büyüklüğünün olacağı iddia ediliyordu, bu söylentiler yeniden gündeme geldi.
Bununla birlikte bazı eleştirmenler ve analistler tarafından ortaya atılan bir iddia daha var. iPhone 6, 4.5 inç’lik ekrana sahip olabilir. İşin diğer ilginç tarafı ise yapılan bir araştırmada bazı Apple kullanıcılarının büyük ekrana karşı olduğu gözüküyor. iPhone 6′nın 4.5 inç’ten daha büyük ekranla gelmemesini isteyenler var.
Eldekilere bakarsak iPhone 6′nın 4 inç’ten daha büyük bir ekrana sahip olacağı sonucu çıkıyor. Daha önce Apple’ın tedarikçilerinden temin ettiği büyük ekranları gizlice test ettiği söyleniyordu. Tabii ki kesin olan herhangi birşey yok, ilerleyen günlerde neyin ne olduğunu hep birlikte göreceğiz.