DRV marka yeni cep telefonu raflardaki yerini alıp 4 bin adet sattı...

Erzurumlu Dervişoğlu Grubu’nun Çin’de ürettirdiği DRV markalı yerli malı cep telefonu piyasaya çıkalı bir ay olmasına rağmen 4 bin adet sattı. Sadece tek model olan çift sim kart özelliğine sahip telefonun fiyatı ise 649 YTL. Yıl sonuna kadar 6 bin adet daha telefon satmayı planladıklarını belirten DRV Mobile Genel Koordinatörü Murat Güven, “Bu yılı 10 bin adetlik satış rakamıyla tamamlayacağız. 2008’de ise gelecek yeni modellerle birlikte 50 bin adet DRV marka telefon satmayı öngörüyoruz” dedi.

KOL SAATİ TELEFON

Dervişoğlu Grubu’nun madencilik ve benzin istasyonu işletmeciliği gibi alanlarda 30 yıldır faaliyet gösterdiğini belirten Güven, grubun yeni sektör arayışı sonunda GSM’ye karar kılındığını söyledi. Güven, “Şimdi sırada yeni ürünlerimiz var. Bunlardan biri analog TV’nin olduğu telefon. Kullanıcılar telefonlarında televizyon izlerken hiçbir ücret ödemeyecek” diye konuştu. Güven, yaklaşık 800 YTL etiket fiyatına sahip olacak analog TV’li cep telefonundan ilk etapta 5 bin adet satmayı hedeflediklerini vurguladı. “Bir diğer yeni ürünümüz kol saati şeklinde cep telefonu modelinin de ilk etapta 5 bin adet satmasını hedefliyoruz” diye konuşan Güven ayrıca, portföyün gelişmesiyle sadece DRV telefonların satılacağı shop’lar açmayı öngördüklerini sözlerine ekledi.

ÇİNLİ BEYAZ EŞYACI TLC’Yİ GETİRECEK

Dervişoğlu Grubu olarak Çin’in en büyük yerli elektronik üreticisi TCL’le Ortadoğu ve Türkiye distribütörlük anlaşması yaptıklarını belirten Murat Güven, “2008’in altıncı ayından itibaren TLC marka ürünleri Türkiye’de satmaya başlayacağız” diye konuştu. Bunun için hazırlıkların devam ettiğini dile getiren Güven, “Piyasa araştırmaları sürüyor. TLC’nin çok geniş bir ürün portföyü var. Önceliğin hangi ürün gamında olacağına araştırmalarımız sonunda karar vereceğiz” dedi.