Ünlü GSM üreticisi Nokia’dan sürpriz.. Cebe bedava müzik gelecek !

Nokia, Amsterdam’da düzenlenen Nokia World 2007 etkinliğinde, Universal Music ile internette müzik dağıtımı için güçlerini birleştirmeye karar verdiğini açıkladı. Dünyanın en büyük arşivine sahip Universal Music’in arşivinden Nokia kullanıcıları sınırsız ve ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Nokia, 4 Aralık’ta Amsterdam’da düzenlenen Nokia World 2007 etkinliğinde mobil iletişimdeki evrim, mobilite, internet arasındaki yakınsama (convergence) ve çevresel sürdürülebilirliğe dair vizyonunu açıkladı. Etkinlikte Nokia’nın geleceğe ilişkin vizyonunu açıklayan Nokia CEO’su Olli-Pekka Kallasvuo şunları ifade etti: “Dijital yakınsamanın hız kazanmasıyla müzik satın alma kelimesinin anlamını yeniden tanımlamak istiyoruz.

MİLYONLARCA ŞARKI

Nokia Müzikle Geliyor adlı servis, Nokia satın alan kullanıcılara milyonlarca şarkıya bir yıl sınırsız erişim olanağı sunacak. Kullanıcılar, bu bir yıllık süre sona isterlerse de cihazlarına yükledikleri müzik içeriklerini cihazlarında saklayabilecekler”. Universal Music CEO’su Lucian Grange ise “Nokia ile çalışmaktan son derece memnunuz. ‘Nokia Müzikle Geliyor’ servisi ile kullanıcılar en yeni sanatçıların en yeni şarkılarını keşfedecek, Universal’ın kapsamlı arşivinden de yararlanabilecekler” dedi.