Soru:Zincirleme orgazm diye bir şey gerçekten var mı? Yoksa eşim beni daha çok tahrik edip, cinsel birliktelik sayısını arttırmak için böyle bir kelime mi kullanıyor?

Cevap:Erkek ve kadın cinsellikleri arasında ciddi fizyolojik farklılıklar bulunmaktadır. Erkek genellikle çabuk uyarılmakta, erken boşalmakta ve boşalma sonrası genellikle yeni bir cinsel ilişkiye başlamanın mümkün olmadığı bir döneme girmektedir.

Beklentiye yol açabilir
Kadınlar ise; yavaş uyarılmakta, boşalmaya daha uzun bir süreçten sonra ulaşmakta ve boşalma sonrası yeni bir cinsel ilişkiye başlamanın mümkün olabileceği bir döneme girerek birbiri ardına birkaç kez daha boşalabilmektedir. Hayli karmaşık ve içinden çıkılması zor bir süreç olan zincirleme orgazm gerçekte mümkündür ama sık rastlanan bir durum değildir. Eşiniz, sizi ve kendisini daha çok tahrik edip cinsel birliktelik sayısını arttırmak için böyle bir kelime kullanıyor da olabilir. Ancak bunu hedef haline getirmek zincirleme orgazm mitine yol açarak aşırı beklentiye ve sonrasında sorunlara yol açabilir. Önemli olan duygulara odaklanmak ve sonucu düşünmeden karşılıklı olarak haz alıp, haz verebilmektir.