Partnerinizin yatakta kullandığı kelimelerden onun karakteri hakkında ipuçlarına sahip olabilirsiniz! Peki sevişme saatleri çatışmayan çiftler ne yapmalı dersiniz? 'Erotizmin Dili' yazı dizimiz bu hafta yine ilginç konulara değiniyor... Ne söylediğine dikkat edin...

Partneriniz yatakta çok mu konuşuyor yoksa hiçbir şey söylemiyor mu? Konuşurken sık sık kullandığı kelimelerden ve konuşma tarzından partnerinizin karakteri ve cinselliğin onun hayatındaki yeri hakkında birçok şey öğrenmek mümkündür.

1. Partneriniz her zaman sessizce sevişiyorsa (genellikle de karanlıkta sevişmekten hoşlanıyorsa) Bu yaşama yüzeysel yaklaşanların tipik eğilimidir. Bu tür kişiler vücutlarını iyi tanımamaktadırlar ve duygularını açıkça ifade etmeye alışık değillerdir.

2. Eğer partneriniz sevişirken sürekli olarak, hatta bazen gereğinden fazla bir şekilde konuşuyorsa: Bu partnerinizin hissettiklerini anlatmayı başardığını ve kolay ilişki kurabildiğini gösterebileceği gibi belki de kelimelere gerektiğinden fazla önem verdiğinin ve vücut dilinin önemini göz ardı ettiğinin işareti olabilir.

3. Sadece sizin konuşmanızı tercih ediyorsa: Bu tür eğilimler genelde gizli kalmış bir narsizmin belirtisidir. Bu davranışın altında kendini beğenmişlikten kaynaklanan övgü dolu sözler duyma ihtiyacı yer alabilir.

4. Eğer partneriniz günlük hayatta az konuştuğu halde sevişme sırasında gevezeleşiyorsa: Bu şekilde davranması onun fazla ciddi, kapalı ve daha çok kendine dönük bir insan olduğunun belirtisi olabilir. Seks, onun duygusal yönlerini açıkça ortaya koyabileceği bir alandır. Dolayısıyla bu tür kişiler sevişirken gizli kalan yönlerini konuşarak ortaya koyarlar.

Sevişme saatlerinizi ayarlayın
Seks yapmak istediğinizde partneriniz duyarsız kalıyorsa ümitsizliğe kapılmayın. Onun erotik ritmini ve dürtülerini açığa çıkarmak için doğru zamanı yakalayın!

Sevişmek istediğiniz zamanlarda partnerinizin kafasının tamamen başka şeylerle dolu olduğunu fark ettiğinizde hayal kırıklığına uğrarsınız. Ya da bu durum sizin tarafınızdan "Hayır, hayatım. Bugün olmaz, yorgunum" sözleriyle reddedilebilir. İsteklerin çatışması problemi, günümüzde birçok çifti etkilemektedir.

Birbirini seven ve arzulayan çiftlerde bile, bu problem sık olmamakla birlikte zamanla kendini gösterebilir. Sevme duygusu, çiftlerin birbirlerini her an aynı derecede arzulamaları anlamına gelmez. Doğal olarak aşk saatleri çatışabilir.

Önemli olan, isteksizliklerin altında ilişkinizi zedeleyecek derin bilinçaltı problemlerinin bulunmamasıdır. Bu durumda kendinizi sınayarak şu soruyu sorarsınız: "Hala benden hoşlanıyor mu? İlişkimizde yolunda gitmeyen bir şeyler mi var?"

Bu soruların yanıtının olumlu olduğundan eminseniz, yani herhangi bir sorununuz yoksa ve birbirinizi hala seviyorsanız, endişe etmenize gerek yok. Arzularınızın saatini ayarlamak sizin elinizde. Bunu başarmanın genel kuralı ise şu: "Kendinizden asla ödün vermeyin!" Eğer partnerinizle sevişmek istiyorsanız, bunu ona en açık şekilde belli edin. Partneriniz bu isteğinize olumsuz yaklaşırsa, vazgeçmeyin. Unutmayın kilit kelimeler: Kışkırtmak ve işin içine sokmak.

Sabahları maksimum istek
Seks, özellikle hormonlar arasında meydana gelen uyuma bağlı olarak geliştiğinde, mutlaka zamanla her iki taraf için de tatmin edici ve aynı ritimli olabilir. Buna bağlı olarak uzmanlar çiftlerin cinsel yaşamını belirleyen testosteron hormonunun sabahları erken saatlerde çok yüksek olduğunu belirlediler. Ama çiftler için bu durum göründüğü kadar basit değil.

Bazı insanlar sabahları bir türlü uyanmak istemezler, kan basınçları düşüktür ya da kendilerine gelmeleri için bir bardak kahve şarttır. Bunun yanında çalışma hayatına hazırlanmak ya da çocukları erkenden okula bırakmak gibi nedenler bu saatleri partnerinizden ayrı geçirmenize neden olabilir. Sayılı çiftler, uyanır uyanmaz sevişmeye fırsat bulur. Ama günün bu saatlerinde sevişmek bazen cinsel ilişkiye bazı kısıtlamalar getirebilir. Örneğin içgüdüsellik azalır ve bu durum dokunuşlara yansır. Ön sevişme istenildiği gibi yaşanmayabilir.

Eğer partneriniz özellikle sabahları seks yapmaya hazırsa onunla bu zamanlarda birlikte olun. Bırakın önce partneriniz size yaklaşsın ve okşamaya başlasın. Sonuçta oyunu onun başlatmasına izin verin. Siz sadece hissettiklerinizden zevk almayan çalışın. Çok fazla uyarıldığı bir anda ise partnerinizin kulağına tercih ettiğiniz bir pozisyonu ya da en fazla düşlediğiniz fantezilerinizi fısıldayın. Eğer sevişmek isteyen taraf siz olursanız, normalden yarım saat önce uyanarak günlük bakımınızı yapın ve onun en sevdiği iç çamaşırlarınızı giyin. Daha sonra yatağa geri dönerek hala uyumakta olan partnerinizi yavaş yavaş soymaya başlayın. Unutmayın ki seks konusunda yeterince motive olmuş bir kadını erkekler kolay kolay reddedemez.