Onlar bilmiyor, biz öğretelim!
gregory - Onlar bilmiyor, biz öğretelim!

Kesin olan bir şey var; erkekler bedenlerini tanımıyorlar. Sadece "sistemin" nasıl işlediğini, neyin kendilerine zevk ya da sıkıntı verdiğini biliyorlar. Her ne kadar kas donanımları sayesinde kadınlardan daha güçlü olduklarını iddia etseler de, doğum yapmadıkları, adet görmedikleri için çoğu kez bir vücutları olduğunu dahi anımsamıyorlar.


Sadece sağlık konusunda değil, (hangi doktora sorsanız, erkek hastaların ancak ve ancak dehşete kapılacak kadar hasta oldukları zaman kendilerine geldiklerini söylerler) kendi cinsel yaşamları hakkında da bilgisiz ve ilgisizler. Ama bu cehalete rağmen erkekler, seksten ve cinsel organlarından, korkuyla karışık bir gurur ve peşin hükümle, yaşadıklarını efsaneleştirerek bahsederler.

Erkeklerin kendi bedenlerini daha yakından tanımak için çaba göstermeyeceklerini anladınız. O halde, karşısındaki erkeği biraz daha bilgilendirmek ve tabii onların uydurdukları hikayelere karşı tedbirli ve açıkgözlü olabilmek için, cinsellikten sağlığa, erkek bedeninin derinliklerine dalalım.


Vajina penisten daha hassastır

YANLIŞ. Bilimsel açıdan bakıldığında, penisin iyi işleyebilmesi için bir dizi bakım kurallarına dikkat etmek gerekir. Sigara ve kahve tüketimini azaltmak, sadece genel sağlık açısından değil,
ereksiyonu sağlayan mekanizmanın daha iyi işleyebilmesi için de şart. Erkeklerin hijyene kadınlar kadar önem vermedikleri de göz önünde bulundurulursa, sauna, havuz ve spor salonlarının duşlarını kullanan erkeklerin her zaman risk altında olduklarını bilmeleri gerekir. Yani erkeklerin cinsel organlarının enfeksiyon kapması da oldukça kolay.

Tekme, iktidarsız yapabilir

DOĞRU. Ancak bu tekmenin vasküler travma yaratacak kadar güçlü olması gerekir. Yani bir kadının attığı tekmenin bu etkiyi yaratması biraz zor.

"Santimetre"ler önemlidir
DOĞRU. Erkekler için fazlasıyla. Aslında kadınlar için de önemi inkar edilemez. Fizyolojik olarak standardın biraz altındaki penis de kadının rahatlıkla doyuma ulaşmasını sağlayabilir. Ancak kültürel ve psikolojik faktörler, bu olayda derinlemesine bir rol oynar.

Bu tür bir sorunu olan erkeğin, cinsel açıdan kendini yeterli hissetmesi ve bu konuyu alaylı bir ifadeyle dile getirmesi öyle pek de sık görülen bir davranış biçimi değil. Kültürel olarak tüm erkekler penis boylarıyla verdikleri zevkin orantılı olduğunu düşünürler.
Operasyonlar, "santimetre" sorununa çözüm getirir
YANLIŞ/DOĞRU. Santimetre sorunu yaşayan erkekler buna heves etseler de ürologlar bunun garantili ve uzun süreli bir çözüm olmadığını savunuyorlar.

Penisin çapını genişletmek için, vücudun başka yerlerinden alınan yağ, cinsel organa enjekte ediliyor. Ancak üç ay içinde bu yağ, vücut tarafından emiliyor. Uzatma operasyonu ise daha karmaşık bir işlem ve henüz çok da tatminkar sonuçlar alınmış değil.