İlk cinsel deneyim yeni evli çiftlerin en çok zorlandıkları ve kaygı yaşadıkları bir konudur. Ancak rahat olun, çünkü normal şartlar altında, normal bir kızlık zarı, ilk gece de yüzüncü gece de, kanamaz, delinmez, patlamaz, yırtılmaz, ağrı ve acı yapmaz.

EŞİNİZİ UYARIN

Sadece hafif bir açılma olur ve bu da eşiniz rahatsa, kendini kasmazsa, hiç fark edilmez. Sağlıklı bir cinsel ilişkinin sonucunda acı da hissedilmez.

Sevişme sırasında aceleci bir tavır sergilemeniz; eşinizin yeterince uyarılmaması veya birleşmeye ilişkin korkuları nedeniyle kasılması cinsel birleşme denemelerinizin acılı olmasına yol açabilir. Eşinizle birlikte yanlış mitleri (hurafeleri) kafanızdan atarak, cinsel bilgilerinizi artıracak doğru kaynakları okumanızda fayda var. Bu sayede sorunlarınız kısa zamanda kendiliğinden düzelecek ve cinsel birleşmeniz keyifli bir hale gelecektir.

Ancak cinsel birleşmeye izin vermeyen vajinismus veya ağrılı cinsel birleşme dediğimiz disparoni gibi bir durum eşinizde söz konusu olabilir. Bu durumda bir cinsel terapiste başvurmanız gerekebilir.Erken boşalma sinirli yapıyor

Türk erkeklerinin yüzde 70'i erken boşalıyor. Yani bu sadece size ait olan bir dert değil. Erken boşalma, erkeğin cinsel yaşantısı ve ilişkisi üzerinde yıkıcı bir etki yaratabilir. Kişi öfke, aşağılanma, hayal kırıklığı, kızma, yetersizlik, utanç ya da suçluluk doğuran eski deneyimlerini ve egosunu rahatsız eden birçok özrünü bilinç dışına itmekle kalmaz, bunları hiç yaşanmamış gibi de algılayabilir. Günahkarlık, suçluluk, bedel ödeme, kendini cezalandırma, kapalılık, saldırganlık, derin endişe, zevk ve yetenek etrafındaki çatışmaları çözebilmek için, erken boşalmanın ne anlam ifade ettiği mutlaka üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Çünkü erken boşalan erkek, bilinçdışı hem kendini hem de eşini cezalandırıyor olabilir. Evlilik içi çatışmalar erken boşalmaya, erken boşalma da evlilik sorunlarının alevlenmesine yol açabilir.