ERKEĞİNİ TANI Onu çözmek için!00 - ERKEĞİNİ TANI Onu çözmek için!


Belden aşağısını konu alan bu anatomi bilgilerini yazmanın kolay olacağını sanıyordum. Ne de olsa hakkında yazacağım malzemeyi 29 yıl boyunca kullanmıştım. Ancak, daha konuştuğum ilk uzman, bana bilmediğim bir şey anlattı: lovelifemd.com sitesinin yaratıcısı Dr. Edward Ratush’a göre, “Boşalma ve orgazm arasında farklılık bulunuyor”. Diğer uzmanları aradıkça, bilgim daha da arttı. Üç tür ereksiyon mu? Orgazm taklidi yapan erkekler mi var? Erkek vücudunda rafe diye bir bölge mi bulunuyor gerçekten? Bilgi bombardımanın yarattığı sersemlik geçince, erkeklerin pırasaları ve incileri hakkındaki bu açıklayıcı rehberi hazırladım. Birlikte olduğun erkeğe, hayatında tatmadığı şeyleri yaşatmaya hazırlan...
erkeginitani 200 a - ERKEĞİNİ TANI Onu çözmek için!

Büyüklük önemli mi?


Penis, pişmemiş sosise benzer ama o kadar basit bir şey değildir. En tepede, penis başı adı verilen, sinir uçlarıyla dolu, miğfere benzeyen kısım bulunur. Penis başının, kalın ve yuvarlak kenarına korona adı verilir. Koronanın kıvrıldığı noktanın hemen altında (penisin... nasıl desem... mutlu olduğunda sana bakan tarafında), frenulum adlı ultra hassas bir çıkıntı bulunur. Bu esnek doku şeridi, sünnet edilmemiş bir penisin, sünnet derisine bağlıdır. Erkeğin, terzi elinden çıkmış balıkçı yaka mı giyiyor? Eğer öyleyse, frenulumun tek işlevi, iyi hisler yaymaktır.
Aşağı doğru inildiğinde, mutluluk çubuğunun ekseriyeti, ereksiyon sağlamak için içi kanla dolan iki adet süngerimsi doku sütunundan oluşan korpora kavernozadan oluşur. Sidikyolunu, yani sidik ve spermi geldikleri yerlerden, başın ucundaki deliğe nakleden kullanışlı boruyu kaplayan korpus spongiosum da benzer bir dokudan oluşur.
Bu konulara dokunmak zaten güzel duygulara her halükarda yol açacaktır ama nasıl dokunulacağını bilmekte keramet vardır. He Comes Next kitabının yazarı, Seks Terapisti Dr. Ian Kerner’a göre, “Başın yakınındaki üst taraflar, sürtünmeye tepki verir, dipteki, daha aşağıdaki kısımlar ise basınca tepki ve verir.” Mükemmel bir birleşim sunmak için şunları yapabilirsin (merak ettiğinden değil tabi, sadece bilgi olsun diye anlatıyorum): Ön sevişme sırasında, penisin dibini, parmaklarınla sıkıca kavra. Basınç, penisteki kan akışını sınırlandırarak, erkeğin ereksiyonunun daha uzun sürmesini ve orgazmın ertelenmesini sağlar. Baş kısmına da, ağzınla ya da diğer elinle sürtünme sağla... Bu yolla, sevgiline, bir ay boyunca bulaşıkları yıkamaya söz verdirebileceğini garanti ederim.
Erkeklik organı hakkında birkaç gerçek daha:
Baltimore’daki Johns Hopkins Hastanesi’nin Brady Üroloji Enstitüsü’nün üreme tıbbı ve cerrahisi direktörü Dr. Karen Boyle’a göre, üç tür ereksiyon vardır. Refleksojen ereksiyonlar fiili temasla, psikojenik ereksiyonlar, hayal gücü ya da görüntü-ses uyaranları sonucunda ve noktürnal olanlar da (ne hikmetse) geceleri gerçekleşir.
Ereksiyon halindeki ortalama bir penisin boyu, 14-16 cm arasındadır. sexedsolutions.com sitesinin kurucusu cinsellik eğitmeni Amy Levine’e göre, erkeğinin penisinin daha büyük görünmesi için, onun üstüne çıkabilir, leğen kemiğini, en çok zevk veren yöne doğru eğebilir ve daha derinlere ulaşmak için leğen kemiğini iyice ittirebilirsin.
Ufaklıklar
Testis olarak da bilinen sperm ve testosteron fabrikaları (yan taraftaki “Testis ve Acı”ya bakabilirsin) testis torbası denilen o buruşuk torbanın içinde yer alır. İş testislere geldi mi, boyut belirli bir noktaya kadar önemlidir. New York - Presbiteryen Hastanesi Erkek Üreme Merkezi’nin ve Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi’nin direktörü ve The Male Biological Clock’un yazarı Dr. Harry Fisch’e göre, “Genel olarak, bir erkeğin testisleri ne kadar büyükse, testosteron seviyesi de o kadar yüksek olur ve o kadar fazla sperm üretir. Ancak, testisler en az ceviz büyüklüğündeyse, iş görmeye yeter. Partnerinin üreme sağlığını arttırmasına yardımcı olmak (ve gururunun incinmesini önlemek) için, fazla sıkı iç çamaşırlarından ve uzun jakuzi keyiflerinden uzak kalmasını söyleyin. Aşırı dar kıyafetler ve/veya sıcak ortamlar, makinenin ayarını bozacaktır.

Zevk vermek istiyorsan eğer, nazik davranmalısın. Kerner’a göre, “Önemli olan, testisleri değil, testis torbasının derisini uyarmaktır”. Erkeğinin vücudunu derin bir minnet duygusuyla sarsmak istiyorsan, öncelikle testis torbasının ortasındaki çizgi olan rafeyi bul. Sonra bu çizgiyi parmağınla ya da dilinle uçtan uca kat et. Böyle anlatınca hiç de zor değilmiş, değil mi?
Kuvvetli çekiş
Her bir testis kesesinin çevresinde, kremasterik kas adı verilen, ince ve güçlü bir et parçası bulunur. Erkeğin testislerini, ideal sperm üretme sıcaklığında tutmaya yardımcı olmak için tasarlanmış olan bu et parçası, hava soğukken testisleri vücuda doğru çeker, sıcakken ise gevşetir. Kremasterik refleksten de sorumludur. Doktor dizine vurduğunda bacağının havaya sıçraması gibi, kremasterik de, apışın üst kısımları uyarıldığında büzüşür. Bu, bizi heyecanlandıracak diye bir kural yoktur (bir hemşire kıyafeti giymişsen ve elinde ufak bir çekiç varsa iş değişebilir elbette) ama eldeki malzemeyle yeni ve eğlenceli oyunlar oynanabilmesini mümkün kılar.
Aradaki boşluk

Daha aşağılara doğru indiğimizde, erbezi (testis) torbası ve anüs arasında bulunan apış arası bulunur. Burada küçük bir sinir uçları ordusu bulunmasına rağmen, bu sınırın geçilmesini hepimiz istemeyebiliriz. Erkeğinin ilgisini kabartmak istiyorsan, acele etme. Ön sevişme ya da seks sırasında, erkeğin testislerinin yavaşça avuçlayarak işe başlayabilirsin. Parmaklarını aşağı doğru kaydır ve bölgeyi tara, daha sonra da yukarıya doğru hafifçe bastır. Eğer aniden havaya doğru sıçramazsa, devam et. Uyguladığın basıncı yavaş yavaş arttır – eğer erkeğin hoşuna giderse, parmak uçları yerine parmaklarının eklemlerini de kullanabilirsin – bu, dolaylı olarak prostat bezini uyarabilir. Ve sıra geldi...
G noktası meselesi

Mesanenin hemen altında kestane büyüklüğünde bir prostat bulunur. Bu bezin temel görevi, seminal keseciklerden gelen sıvılarla (aşağıya bak) ve spermle birleştiğinde meniyi oluşturan hafif asitli bir madde salgılamaktır. Prostatı uyardığında, erkeğini çok mutlu edebilirsin. Bazı seks uzmanları, prostatı, erkeklerin G-noktası olarak adlandırır. Laf açılmışken, bu noktaya doğrudan ulaşmak için arka kapıdan girmen gerekebilir. Çok eğlenceli bir iş değil yani. Demek istediğim, biz tersini söyleyene kadar o aradaki bölgeyi kullanmaya devam et...
Bebek üreticiler

Penis tarafından heyecan dolu birkaç saniye içinde boşaltılmasına rağmen, ortalama bir boşalma sırasında kullanılan yüz milyonlarca spermi üretmek yaklaşık iki buçuk ay sürer. Cleveland Kliniği’ndeki Glickman Üroloji ve Böbrek Enstitüsü’nün başkan yardımcısı ve Overcoming Impotence kitabının yazarı Dr. Stephen Jones’a göre, sperm, testislerde oluşmasının ardından, gelişmeye devam etmek için erbezi üstüne geçebilir. Gelişimini tamamlamış bir sperm, daha sonra, sperm tünelinden, yani meni kanalı ameliyatı sırasında kesilen o ince uzun tünelden geçer ve meninin oluşmasına yardımcı olan bir sıvıyla birleştiği meni kesesine varır. Erkek, boşalmak üzereyken, prostat, meninin içerisine kendi sıvısını da ekler. Böylece, spermi, idrar yolundan çıkış kapısına doğru kaydırır. Çıkmadan önce, penis kökünün hemen yanındaki bezelye büyüklüğündeki Cowper bezleri, geçişi temizler ve idrar yolundaki kalıntıları temizlemek için bir madde salgılar. En son olarak da, bütün bu bitmek bilmeyen hazırlıkların ardından, hepimizin beklediği o büyük an gelmiş olur. Leyleklerin nasıl çalıştığını böylece anlamış oluyoruz.

Erkeğinin penisinin daha uzun hissi vermesini istiyorsan, pelvik bölgesine masaj yap. Kerner’a göre, bu bölgeyi gevşetmek, bir santimetre ya da daha fazla katkıda bulunabilir.
Erkek orgazm taklidi yapıyorsa nasıl mı anlayacaksın? Kerner’a göre, orgazm sırasında yarım saniyelik aralıklarla gerçekleşen istemsiz pelvik daralmaların gerçekleşip gerçekleşmediğini anlamak için penisin kökünün kontrol edilmesi gerekir. Bunları taklit etmek zordur.
Erkeğine her gün, testis kanseri kontrolü yaptır; derinin altında sert şişlikler olup olmadığını kontrol etsin. Bu vakaların yüzde 90’ı, 20 – 54 yaş arası erkeklerde görülür.
erkeginitani 200 b - ERKEĞİNİ TANI Onu çözmek için!

Testis ve acı

Testislerimize vurulduğunda neden çok canımız yanar?
Kamera şakası filmlerini izleyen herkes bilir ki, testislere atılan bir tekme, izleyen herkesi kahkahalara boğar. Ancak, testislerine o darbeyi yiyen adamın yerden kalkamamasının bir nedeni vardır. Kalp ve beyin gibi hayati organlar, kemiklerle korunurken, testisler, sperm üretimi için yeterince serin bir ortamda kalabilmek için, vücudun dışında durur. Testislerimizi bol bol sinir ucuyla donatarak, evrim, onları korumak için her şeyi yapmamızı garanti altına almıştır. Böylece, bir erkek darbelere karşı ufaklıklarını her zaman korur ve en ufak bir darbe geldiğinde bile, ufaklıklar da hemen içeri saklanır. Bunun nasıl bir acı olduğunu size anlatmaya çalışayım:
“Ayak parmağını bir yere çarpmanın nasıl bir his olduğunu bilir misin? Ayak parmaklarının ayağına asılı bir şekilde sallandıklarını ve bir yere her çarptığında hız torbası gibi sektiklerini hayal et.”
—Ali Demir, 25, İzmir
“Sanki biri, kızgın maşalar kullanarak, midemi idrar yolumdan çıkarmaya çalışıyormuş gibi.”
—Yalım Gürel, 27, Ankara
“Darbe ve acının tam etkisini göstermesi arasındaki zaman aralığı araf gibidir. Aradaki bu kısa sürede, ‘Şimdi canım çok yanacak’ diye düşünürsün... Sonra da güm! Bir tren, apış aranı ezip geçer.”
—Mete Çarıkçı, 29, İstanbul

Not: Eğer bir erkek gerçekten çok acı çekiyorsa, buz kullanmayı dene. 48 saat boyunca, 15 dakika buz kompresi yap sonra 15 dakika boyunca kaldır. Sonra, acı geçene kadar günde iki kere ılık duş almasını sağla.