Marrena Lindberg yazdığı kitapta, libidoyu artıran ve azaltan yiyeceklerin listesini veriyor...

Marrena Lindberg’in geçtiğimiz haftalarda çıkan 'Orgazmik Diyet’ adlı kitabı, özel bir diyetle, önceden doyuma ulaşmamış kadınların bile orgazm olacaklarını iddia ediyor. Diyette 'Orgazm Katilleri’ adı verilen yiyecekleri günlük yemek listenizde minumuma indirmeniz gerekiyor.

Vücut kimyası önemli
Cinsel hislerin tam olarak çalışması için vücut kimyasının buna yönelik olması gerekiyor. Yiyeceklerinizden kafein, şeker, tatlılar, beyaz ekmek, patates gibi zararlı karbohidratları kaldırmalısınız. Et, zeytinyağı,tavuk, balık ve yumurta, sütlü mamul içeren proteinlere diyetinizde ağırlık vermelisiniz.

Tabii bir de günde 30 gram siyah çikolatayı ihmal etmeyeceksiniz. O zaman 'orgazm’ dengesini elde etmeniz mümkün, ayrıca yüksek dozda alınan balık yağı, C vitamini ve biraz da demirin faydası büyük.

İşte orgazmın yolunu açan yiyecekleriniz:
Testosteron hormonu cinsel isteği artırdığından bu hormonun daha çok salgılanması için diyetinizde yüzde 30 oranında protein, yüzde 30 oranında yaÇ (zeytinyağı ile et ve tavukta bulunan yağ), yüzde 40 oranında karbohidrat (şeker, tatlı, beyaz ekmek, patates hariç) alın. İstediğiniz kadar meyve ve sebze yiyebilirsiniz.

Çünkü bunlar kompleks karbohidratlardır. Kaliteli balık yağı yeni çağın viagrasi olarak düşünülüyor. C vitamini için her gün 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu için.

Diyete üç günlük bir örnek:

1. Gün

Kahvaltı: Üzerine organik müsli konmuş yoğurt ve meyve
Öğle yemeği: Çok tahıllı ekmeğin üzerine konmuş jambon ve gravyer peyniri. Yanında mayonez veya hardal, taze biber ve havuç
Akşam yemeği: Fırında tavuk, yanında brokoli ve zeytin yağı, limon soslu salata

2. Gün

Kahvaltı: Hindi salamlı omlet, yanında domates, soğan ve biber
Öğle yemeği: Sebze yemeği ve meyve
Akşam yemeği: Çin usulü pişmiş karışık sebze. (Kırmızı biber, brokoli, soğan, mantar yerfıstığında çevrilmiş) ve ince et parçaları ile, yanında ufak bir porsiyon pilav

3. Gün

Kahvaltı: 2 dilim jambon, 1-2 yumurta, 1 dilim kızarmış ekmek
Öğle yemeği: Ekmeksiz peynirli burger, sossuz büyük salata
Akşam yemeği: İnce pide ekmek içi yoğurt soslu tavuk, domates, salatalık zeytin ve beyaz peynirli salata (zeytinyağlı)

Nevsal Elevli / Milliyet