İki tür birleşme yaşamak ya da tam tersi. Cinselliği doyum noktasına ulaştırmak sizin elinizde!

Olgun âşık çiftler, birbirlerinin orgazmından doyum ve haz alırlar. Peki cinsel yaşamı bu hayatta neler keyifsizleştiriyor?

1- Cinsel isteğinizin olup olmadığına aldırış etmeden cinsel ilişkiye girin.

2- Gergin, güvensiz ortamları tercih edin. Birbirinize kırgınlıklarınız varsa bunları konuşmak ve çözmek yerine cinsel ilişkiye girin. Hamilelik istenmediği halde, güvenli bir koruma yöntemi seçmeyin, cinsel ilişki sırasında hamilelik kaygısıyla gerginliğinizi artırın.

3- Cinsel birleşme öncesi, sevginizi göstermek, beğendiğinizi ve arzu duyduğunuzu ifade etmek ayrıca birbirinizi birleşmeye hazırlamak gibi işlevleri olan ön sevişmeye fazla vakit ayırmayın. Apar topar cinsel birleşmeye geçin.

4- Karşı tarafı rahatsız edebilecek ağız kokusu, akıntı gibi sorunlarınız varsa bunları tedavi ettirmeyin, sevişme öncesi hijyen ve temizliğinize özen göstermeyin.
Erken boşalma ya da uyarılma zorluğunuz varsa bunları tedavi ettirmek yerine bu sorunlarınızla cinsel yaşamınızı sürdürmeye çalışın.

5- Eşinizin sevişirken sizi rahatsız eden tutumları varsa değiştirmesin diye bunları söylemeyin, katlanmaya çalışın.
Cinsel isteklerinizi, arzularınızı, eşinizin size yapmasını istediğiniz şeyler varsa bunları da söylemeyin, hevesiniz körelsin.
Farklı cinsel aktiviteler denemeyin, olur da bunlardan çok keyif alabilirsiniz. Bunun yerine baştan aşağı sırası değişmeyen, hep aynı şeyleri yapın ve rutin bir sevişme usulü geliştirin.

6- Genel iletişiminiz ve cinsel iletişiminiz kısıtlı olsun, birbirinize arzularınızı söylemediğiniz gibi, cinsel isteğinizi de belirtmeyin.
Fiziksel temasınızı mümkün olduğunca azaltın. Cinsel birleşme dışında birbirinize sevginizi, arzunuzu belli edecek temaslardan kaçının.
Sevişmeye hazırlık olmadan aniden geçin. Eşinizi duygusal ve erotik olarak hazırlamayın.

7- Cinsel fantezilerinizi eşinizle paylaşmayın, bunlar arkadaş toplantılarında konuşulabilecek şeylerdir, eşler arasında konuşulması ayıptır.

8- Birbirinizi erotik olarak uyarabilecek, mesajlaşma, telefon, erotik hediyeler gibi şeylerden uzak durun, bunlar ancak ahlaksız insanların yapabileceği şeylerdir.

MUTLU İLİŞKİSİ OLAN ÇİFTLERİN ORTAK ÖZELLİKLERİ

>>Sevgilerini sözlü, cinsel ya da maddi olarak sıcak bir şekilde ifade edebilirler.
Bağlılıktan ötürü rahatsızlık hissetmezler.
Terk edilme düşünceleriyle meşgul değillerdir.

>>Birbirleriyle yakınlaşmaktan ve tutku hissetmekten korkmazlar.
Söz vermeye ve bunları sürdürmeye yeteneklidirler. Kendi sevgilileri dışındaki başka biriyle mutlu olamayacakları hissine sahiptirler.

>>Saldırganlık, sevginin denetimindedir.
Sevdiklerinin kişiliği kadar bedenini ve değer sistemini de idealize ederler.
Cinsel arzuyla hayranlık ve saygıyı bir araya getirme kapasitesine sahiptirler.
Duygusal yakınlık eşliğinde eksiksiz bir cinsel ilişki kurabilirler.

>>Erotizm ve şefkati, cinselliği ve ego idealini bağlantılandırma kapasitesi gösterirler.

>>Başkalarından gelen olumsuz etkilere ve içinde yaşadıkları geleneksel kültürün haset ve öfkesine direnebilmişlerdir. Çeşitli fantezilerini ve isteklerini cinsel ilişkilerine sokabilmişlerdir.
Mahremiyetleri içinde cinsel heyecanlarının sadomazoşist çekirdeğini keşfedip açığa çıkarabilmişlerdir.

Olgun âşık çiftler, birbirlerinin orgazmından doyum ve haz alabilirler. Birbirlerinin hazzından vekâleten haz alırlar. Böylelikle iki tür birleşme yaşarlar. Bir kendileri adına bir de de öteki adına. Önemli çağdaş psikanalistlerden Kernberg bu yeteneği her iki cinsin psikolojik biseksüaliteyi yaşayabilme kapasitesine bağlar