Seinfeld

seinfeldpp1 - Seinfeld

Dokuz sezon boyunca yayınlanan toplam 169 bölümde televizyon tarihinin en çarpıcı devrimlerinden birini gerçekleştirdi “Seinfeld”. Yayınlandığı ülkelerde televizyonların en sevilen komedisi olmayı başaran dizi, aynı kentte yaşayan dört arkadaşın gündelik hayatından kesitler sunuyor ve son derece basit fikirlerden ilginç açılımlara uzanıyor.

Dizide ana karakter Jerry Seinfeld kadar yan karakterler de dikkat çekiyor. Hemen her konuda kararsız biri olan Elaine, bitmeyen kompleksleriyle herkesi bıktıran George Costanza ve tuhaf karizması, parlak fikirleriyle Cosmo Kramer! Kumsalda uyuyor gibi hissedebilmek için, kumla doldurulmuş yatakta uyumak fikri Cosmo Kramer’in dehasına sadece küçük bir örnek.

Televizyon tarihinin en sevilen, en özlenen komedi dizilerinden biri olan “Seinfeld” ironik mizahın en ince örneklerinden birini sergiliyor. Kahkahalarınıza hakim olamadığınız sahnelerde biraz dikkat ederseniz, Jerry’yi ya da Elaine’i de gülmemeye ya da en azından fazla belli etmemeye çalışırken görebilirsiniz.

Oyuncular:

Jerry Seinfeld .... Jerry Seinfeld
Jason Alexander .... George Costanza
Michael Richards .... Cosmo Kramer
Julia Louis-Dreyfus .... Elaine Benes