Dün başlayan San Diego Comic-Con (SDCC) 2012 etkinliklerinin konuk yapımlarından birisi de Dexter idi. Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Yvonne Strahovski, John Goldwyn, Sara Colleton ve Scott Buck'tan oluşan Dexter ekibi düzenlenen panelle katılımcıların karşısına çıktılar.

Hatırlanacağı üzere panel esnasında yeni sezonun ilk bölümü olan "Are You...?" için iki dakika süreli bölüme ilk bakış videosunun izleyicilere sunulacağı daha önceden duyurulmuştu.

Ve dizi fanlarının beklediği bu video panel esnasında katılımcılara izlettirildi. Dexter'ın yedinci sezonunun ilk iki dakikasının görüntülerini içeren bu videoyu alt yazılı şekilde yazımızın devamında izleyebilirsiniz. Video, Debra Morgan (Jennifer Carpenter), Dexter (Michael C Hall) ve Travis Marshall'ın (Colin Hanks) yer aldığı sahneyi içeriyor. Showtime, bu videoya ek olarak geride bıraktığımız altıncı sezondan özet görüntüleri içeren iki dakika süreli bir video daha yayınladı. Daha önceden yayınlanan teaser videolar ile birlikte bu görüntüleri de haberimizin sonunda izleyebilirsiniz.

Dizinin idari yapımcılarından Scott Buck'ın panelde yaptığı açıklamaya göre geçtiğimiz sezon inanç temasının işlendiği dizinin bu seneki ana teması ise ''Aşkın sonuçları nelerdir?'' sorusu üzerinden aşk ve getirdiği sonuçlar olacak.

Bu arada Dexter'ın yeni sezon bölüm isimleri belirlenmeye devam ediyor. Sezonun ilk beş bölümü ''Are You...?'', The Shadow Knows, Buck the System, Run ve Swim Deep'in ardından sezonun altıncı bölümüyle ilgili detaylar da elimize ulaştı.

Sezonun altıncı bölümünün ismi 'Do the Wrong Thing' olurken, bölümün senaryosu daha önceden birçok bölümde yazarlık yapmış olan Lauren Gussis (1.08, 2.06, 3.07, 4.06, 4.11, 5.09, 6.04, 6.10) tarafından kaleme alındı. 20 Temmuz tarihinde çekimlerine başlanması planlanan bölümün yönetmenliğini ise Alik Sakharov yapacak. 'Do the Wrong Thing'in belirlenen takvime göre 04 Kasım Pazar akşamı Showtime ekranlarına gelmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde dizinin idari yapımcılarından Sara Colleton'un yaptığı açıklamada sekizinci sezonun son sezon olacağını belirttiği Dexter'ın yedinci sezonu 30 Eylül Pazar tarihinde Showtime ekranlarında başlayacak.http://www.youtube.com/watch?v=jJZeYZ8JiR4