Bilim insanlarına göre vücudunuz 120 yaşına kadar yaşayabilir, peki siz bunun için ne yapıyorsunuz?

işte sağlıklı bir vücuda sahip olmak için yapmanız gerekenlerin ufak bir listesi...

1. Hayatınızda en az bir kere detoks yapın.

2. Diyet yapmaktan vazgeçip, sağlıklı beslenmeye başlayın.

3. Tatilde sürekli gezip, geceyi barlarda, gündüzü kumsalda uyuyarak geçirmek yerine, gerçekten dinlenmenizi sağlayacak yerlere gidin. Örneğin yemyeşil bir ovada bir kır evi..

4. Dergilerde gördüğünüz mankenlere özenip, dolgun göğüsleriniz yok diye boşu
boşuna üzülmeyin, iç çamaşırı sektöründe ne harikalar yaratılabileceğini mutlaka görmüşsünüzdür. Hayal ettiğiniz göğüslere sahip olmamızı sağlayacak bir sutyen edinmek İçin hiçbir zaman geç değil.

5. Güneşin altında tembel tembel yatmaktan hoşlanıyor ama o sert şezlongların sırtınızı acıtmasından şikayet ediyorsanız bir deniz yatağı edinin. Güneşin kavurucu sıcağı altında yatağınıza sırt üstü uzanın ve havuzun ya da denizin serin sularına kendinizi bırakın.

6. Siz de iki kadehten sonra kendini kaybedenlerden misiniz? Peki, böyle bir durumda yanınızda güvendiğiniz kişiler olması gerektiğinin farkında mısınız? Üçüncü içkinizi içerken yanınızdan ayrılmayacak bir arkadaşla eğlencenizi garantileyin.

7. Meme kanserinin gitgide arttığı bir dönemde aylık göğüs kontrollerinizi ihmal etmeyin. Günlük güvenliğinizi sağlamak içinse trafiğe çıktığınızda, kısa bir mesafeye gidiyor olsanız bile emniyet kemerinizi takmayı ihmal etmeyin.

8. Bir önceki gece çok geç yatıp sabah erkenden kalkmış olabilirsiniz. Bu da bütün gününüzün yorgun geçmesine sebep olur. Eve gittiğinizde bir önceki geceden daha erken yatın ve uykunuzu telafi etmeye bakın.

9. Bütün işlerinizi erteleyerek evde iç çamaşırlarınızla dolaşacağınız tembel bir cumartesi öğleden sonrası ayarlayın.

10. Vücudunuzun ne kadar güzel olduğunu her daim hatırlatan bir sevgili edinin.

11. Güneş ışınları her geçen yıl daha da zararlı hale geliyor. "Bana bir şey olmaz" felsefesiyle güneşe çıkmayın. En az 30 koruma faktörlü bir krem kullanın ve hayatınızı güvence altına alın.

12. Ucuz diye aldığınız ama aslında size hiç yakışmayan jean'lerinizden kurtulun ve paraya kıyıp üzerinize güzel oturan bir jean edinin. Vücudunuz bunu hak ediyor.

13. Gün içinde bol bol atıştırın ama abartıya kaçmayın. Atıştırma felsefeniz su olsun:
"Havuçtan daha az, cipslerden daha yararlı bir şeyler yemeliyim."

14. Sporu sadece şekle girmek ve zayıflamak amaçlı yapmayın. Kaslarınızı geliştirip güçlenin ki, içinizde en ufak korku olmadan dağları aşabilecek kuvvete gelin.

15. Vücudunuzun kapasitesinin farkında olun. Onu zorlamak yerine, olduğu gibi sevmeye çalısın.