Hollywood sıfır beden olmayı iyice sevdi. Birbirinden ünlü yıldızlar, bir deri bir kemik görünümleriyle her ne kadar başdöndürücü güzelliklere kavuştuklarını düşünüyorsa da aslında hastalıklı ifadeleriyle olduklarından çok daha sağlıksız, hatta korkunç görünüyorlar. Peki bu zayıflığın inanılmaz sırrı ne?

Son yıllarda zayıflık hastalığıyla burun buruna yaşayan Hollywood'un pek çok ünlü yüzü, sıfır bedenleriyle gurur duyuyor duymasına. Dolgun hallerinin, zarif kıvrımlarının şimdikinden çok daha güzel olduğunu bilmiyorlar.

Oysa geçmişteki şöhretler kaldırımında Marilyn Monroe, Sophia Louren gibi yıldızların, zayıf kalmak gibi hırsları yoktu, hiç de olmadı.

Bir dönem yediğini çıkarmak modaydı. Zayıf kalabilmek adına her şeyi yiyip ardından boğaza parmak sokma yöntemiyle yediklerini kusmanın ötesinde şimdi yepyeni bir yol var.Üstelik bu çok daha korkunç!

Oysa geçmişteki şöhretler kaldırımında Marilyn Monroe, Sophia Loren gibi yıldızların, zayıf kalmak gibi hırsları yoktu, hiç de olmadı. Onlar, balıketi kadınlığın simgesi olmakla her zaman gurur duydu. Tıpkı şimdilerin en popüler isimlerinden İtalyan yıldız Monica Belluci gibi...

EFSANEVİ DİVANIN FORMÜLÜ
Hollywood kadınları, eski yöntemlere dönüş yapıyor şimdi yeniden. İtalyan gazeteci Alfonso Signorini'nin ülkemizde Çok Gururlu Çok Kırılgan adıyla yayınlanan ve efsane diva Maria Callas'ın yaşamını anlatan romanında küçüklüğünden beri fazla kilolarıyla başı dertte olan operacının yaptığı diyet yeniden gündemde.

Callas'ın doktoru ona iki yöntem öneriyor: Yemek sırasında iştahının kesilmesi için kokain kullanmak ya da tenya yumurtası yutmak. Callas her ne kadar zor olsa da ikinci yolu seçiyor. Ve 3 ay boyunca bedeninde yaşayacak olan tenya yumurtalarını şampanyayla birlikte yutuyor. Sonuçta Callas, 1 ayda 16 kilo kaybedip yepyeni bir forma kavuşuyor.

VE ŞİMDİ YENİDEN MODA
Tenya yumurtası yutarak zayıf kalmayı başaran ünlüler, bu sayede her şeyi istedikleri kadar yiyebiliyor. Sırları ürkütücü, hatta dehşete düşürücü. Ama güzel olmak uğruna yapılmayacak şey yok şu dünyada belli ki! Ve bu gelenek daha böyle de gidecek gibi görünüyor.{bildiğimiz solucan yani }

taenia - Tenya Yumurtası Yutun Formda Kalın