Renklere göre diyet

Meyveleri seven; ancak hep kilo almaktan yakınanlar artık MEYVE DİYETİ ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilecekler...

Hazımsızlık çekiyorsanız yeşil meyvelerden vazgeçmeyin !


Meyvelerle aranız iyiyse, yaşadınız.Çünkü meyve diyetinde, adından da anlaşılabileceği gibi, her zaman sofranızda bulunan, her renkte mevsim meyveleri var.

Bu nedenle yapmanız gereken buzdolabınızı mevsim meyveleri ile doldurmak: Şeftali, Karpuz, Kavun, Kayısı, Kiraz, Elma, Çilek, Üzüm...Tüm bu meyveler, size gün içerisinde kaybettiğiniz suyu ve mineral tuzları geri kazandıracak.Genç ve güzel kalmanız için gerekli vitamin ve antioksidanları bol miktarda içeren meyveler, lif açısından da zengin olduklarından bağırsak sisteminiz düzene girecek.

Böylece vücudunuzdaki toksinleri, yani zararlı maddeleri rahatlıkla dışarı atabileceksiniz.Kısacası müthiş meyve diyeti ile hem fazla kilolarınızdan kurtulacak, hem de sağlılı ve güzellik kazanacaksınız.


YEŞİL MEYVE DİYETİ

Diyetinizin ilk üç gününde yeşil elma, az olgunlaşmış muz, kivi, armut, ananas, salatalık... gibi yeşil meyve ve sebzeler yiyeceksiniz.Az miktarda şeker ve lif içeren bu meyveler, yeni beslenme düzenine yavaş yavaş alışmanızı sağlayacak. Böylelikle ani beslenme değişikliğinin neden olduğu kabızlık ve şişkinliğe maruz kalmayacaksınız.


TÜM MEYVELER...

Diğer üç günde kayısı, şeftali, kavun, pembe greyfurt, portakal ve muşmula gibi vitamin ve şeker açısından zengin sarı meyveler ağırlıklı besleneceksiniz.

Bundan sonraki üç gün boyunca diyetinizde karpuz, çilek, vişne, kırmızı üzüm gibi kırmızı meyveler ağırlıkta olacak. Son üç gün boyunca daha serbestsiniz.

Tüm meyvelerden karışık olarak yiyebileceksiniz. Ayrıca üç değişik meyve kokteyli de tatlı ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacak.


Yeşil Meyveler ; organizmayı temizler !Yeşil Elma: 100 gramında sadece 38 kalori vardır.Elmayı kabuklarıyla birlikte yemek, diş etlerine masaj yapıp sağlıklı kalmasını sağlar.

Muz: 100 gramında 65 kalori vardır.Enerji verir.Olgunlaştıkça simdirim güçleşir.Kas kramplarını engeller.

Kivi: 100 gramında yalnızca 44 kalori vardır.Kivi ve portakal C vitamini ve lif içerir.Bağırsakları yumuşatıp sindirimi kolaylaştırır.

Armut: 100 gramında sadece 35 kalori bulunur.Bağırsak hareketlerini düzenler ve sinirleri yatıştırır.Olgunlaşmamışsa şişkinlik yapar.

Limon: 100 gr limon suyunda yalnızca 6 kalori vardır.C vitamini ve bağışıklık sistemini güçlendiren "antioksidanlar" içerir.

Ananas: 100 gramında yalnızca 40 kalori bulunur.Sindirim sistemine yardımcı olan enzimler içerir.