bhj8j - Balon Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır?


Balon şişirerek kilolardan kurtulmanın basit bir formülü var. Bildiğiniz küçük balonları her gece uykudan önce 10 kez şişiriyorsunuz ve her gece balon sayısını 2′şer 2′şer arttırıyorsunuz. Böylelikle 6 hafta boyunca devam ettiğiniz bu diyetle yemeden içmeden kesmeden 6 kilo verebiliyorsunuz.

Holywood sınırlarını taşarak tüm dünyada bu yılın diyet fenomeni olarak dalga dalga yayılan balon diyeti her ne kadar inandırıcı gelmiyor olsa da iddialara göre gerçekten bu şekilde kilo vermeyi başaran insanlar var. Balon şişirme esnasında karın kaslarını biraz da olsa hareket ettirdiğiniz düşünülürse uykudan önce yapılan balon şişirme programıyla belki de gerçekte istenmeyen kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu diyetin mucidi olan ingiliz diyetisyenin bir başka önerisi daha var: Kahve içmek ve hemen ardından yürümek ya da imkan varsa bahçe işleriyle ilgilenmek. Temelde kilo verdirici özelliği bilinen kahve içmenin ardından oksijeni bol bir ortamda hareket halinde bulunmak yağ yakımına yardımcı olarak kilo vermenize olanak sağlayabilir; ancak yine de siz siz olun fazla kilolarınızdan kurtulmak için mutlaka bir diyetisyen kontrolünde kendi durumunuza uygun olan diyet programı ile fazla kilolarınızdan kurtulmaya çalışın.

Alındır : Aktüelblog

Balon Diyeti

Dünyada yeni bir diyet salgını başladı. Hollywood yıldızlarını Oscar törenlerine hazırlayan özel spor eğitmeni Venice A. Fulton, altı haftada en az 6-7 kilo verip dümdüz bir karına sahip olmayı vaat ediyor.

İNGİLİZ Venice A. Fulton, bilimsel çalışmalar ve kişisel gözlemlerinden yola çıkarak yazdığı “Six Weeks To OMG” adlı kitabında, “Tüm bildiklerinizi unutun, beni dinleyin” diyor. Satışları geçenlerde doktor unvanı elinden alınan Fransız diyetisyen Pierre Dukan’ın “Dukan Diyeti” kitabı kadar iyi olan kitaptaki önerilerden bazıları şöyle:

Kahvaltıyı boşverin
Kahvaltıyı boşverin, kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu söylenir. Yanlış. Beyin uykuda kalan son enerjiyi de harcar ve açlık sinyalleri gönderir. Yemeyin ve vücudunuzu hareket etmeye zorlayın. Böylece vücudunuzu depoladığı yağları yakmaya zorlarsınız.

Sabah kalkınca ilk işiniz 15-20 derece suyla dolu küvete acele etmeden girmek olmalı. Soğuk su, metabolizmanızı vücudunuzu ısıtmak için daha fazla yağ yakmaya zorlayacak. Küvette en fazla 15 dakika kalın. Çıkınca sıcak duş almaya kalkmayın. Bayılırsınız. Kalp ve diyabet sorunları olanlar da soğuk banyodan uzak durmalı.

Duştan sonra boş karnına bir fincan sütsüz ve şekersiz kahve için. Kahvedeki kafein vücudunuza daha hızlı yağ yakma emri verir.

Kahve içtikten sonra 8.00-9.00 gibi dışarı çıkıp biraz hareket etmeniz yağ yakma süreci hızlandıracaktır. En az yarım saat yürüyün veya bahçeyle ilgilenin.

İlk öğünü 10.00 gibi yiyin. Günde dolu dolu üç öğün yiyin. Az yemeye çalışmayın. Bu daha çok kontrolsüz yeme isteğine yol açıyor. Üç öğünden fazla yemeyin ve öğün aralarında hiçbir şey atıştırmayın.

Yatağa girmeden önce balon egzersizi yapın. Ayağa kalkıp vücudunuzu ve başınızı dik tutup 10 kez balonu şişirip boşaltın, balon şişirmek karın kaslarını kuvvetlendirecektir. Şişirmek başınızı döndürürse üç dakika ara verin ve yeniden deneyin.

Üçten fazla meyve yemeyin
– Yemeklerin yarısı proteinlerden oluşmalı. İstediğiniz kadar sebze yiyebilirsiniz ama günde 3 taneden fazla meyve yemeyin.

- Günlük karbonhidrat miktarınız da 120 gramı geçmemeli. Haftada iki kez somon gibi yağlı balıkları yemeye dikkat edin. Sabah kahvesi dışında gün içinde su ve yeşil çay dışında başka bir şey içmeyin.