İsviçre

Musli, İsveçliler için vazgeçilmezi diyebiliriz. Yulaf, meyve ve bazen kuruyemişlerden oluşan müsli, tam bir sağlık deposu. Ayrıca kilo kontrolüne de doğrudan etkili!

İsviçreli bilimadamları yaklaşık yüz yıl önce müsliyi hasta yiyeceği olarak bulmuş olsa da, İsveçliler şimdileri müsliyi kahvaltı niyetine ya da hafif bir akşam yemeği olarak tüketiyor.

Müsli, sindirimi kolaylaştırıyor ve daha uzun süre tok kalmayı sağlıyor. Yine de almadan önce içerdiği şeker oranı değişebildiği için paketin üzerinden kontrol etmek gerekiyor.

Macaristan

Macarlar turşuyu çok seviyor. Turşunun içindeki sirke kan şekerinin düşmesine ve yağ oluşumunun engellenmesine yardımcı oluyor. Turşu sevmiyorsanız, salatalarınıza sirke ekleyerek yemeği deneyebilirsiniz.

Tayland

Tayland mutfağı acılı yemeklerde dünya sıralamasında önlerde yer alıyor. Acı biber metabolizma hızını arttırıyor ve yeme hızını yavaşlatmaya yardımcı oluyor. Hızlı yemek yendiğinde, beyin dolgunluk hissini algılayana kadar gereğinden fazla yemek yenmiş oluyor.

Polonya

Polonyalılar, aile bütçelerinin yalnızca %5'ini dışarda yemeğe harcıyorlar. Evde yemek yemeyen kişiler zararlı ve yağlı yemek yemeğe daha meyilli oluyorlar.

Malezya

Malezyalıların bol bol tükettiği körinin ana maddesi olan zerdeçal, içinde barındırdığı kurkiminle yağlarla savaşıyor.

İngiltere

Londra'da bir fast food zincirinin restoranına girdiğinizde kimse size "Mega boy olsun mu?" diye sormayacaktır. İngilizlerin diyet sırrı porsiyonlarında saklı!

Hollanda

Hollanda'da dört teker yerine iki teker daha popüler diyebiliriz. Bisiklet kullanımı yaygın olduğu için formlarını korumaları da daha kolay oluyor. Amsterdam'da trafik ışıkları bile bisiklet hızına göre ayarlı! Ortalama bir hızda bisiklet sürdüğünüzde, saatte yaklaşık 500 kalori harcarsınız